| Roxana223 a întrebat:

Bună ziua! Dacă luna trecută,în ziua ovulației am făcut sex fără penetrare, iar iubitul meu nu a ejaculat exista riscul unei sarcini? Menționez ca sunt virgina

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Virginitatea este un concept care inseamna puritate si inocenta, ori tu spui ca ai facut sex fara penetrare vaginala, facand sex oral si anal probabil, asadar virginitatea aia a zburat demult, odata ce estoi penetrata in gura si in anus chiar daca pretinzi ca esti virgina, doar pentru ca ai himenul intact, nu mai esti virgina deloc.

Insarcinata nu ai cum sa fii daca nu a existat sex cu penetrare vaginala, dar poti lua toate bolile pe care barbatul cu care ai facut sex le poate avea, de la HIV (SIDA) la herpes, sifilis, hepatita B si C, chlamydia, etc.

| Roxana223 explică (pentru Violleta2022):

Nu a fost nici sex oral dar nici anal. A fost un fel de petting. Cam atât, deci pot spune ca sunt virgina?

| Roxana223 explică (pentru Violleta2022):

Nu a fost nici sex oral dar nici anal. A fost un fel de petting. Cam atât, deci pot spune ca sunt virgina.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Roxana223):

Hotaraste-te!
Ai spus asa: "am facut sex fara penetrare".
Sexul se poate face in 3 feluri: oral, vaginal si anal.
Apoi vii cu intrebarea daca ai risc de sarcina...
Deci? Ai facut sex sau nu?

Oare cati anisori ai, daca nu esti inca capabila sa faci o diferenta intre un simplu mangaiat si un sex adevarat?
Evidnet ca printr-o simpla mangiere (petting) sau pupat, este imposibil sa ramai gravida!

| mihai69 a răspuns:

Ai făcut sex dar ești virgină...
In your dreams baby!
Sarcină? De data asta nu.

| Emilian65 a răspuns:

Cum ai facut sex fara penetrare? Asta inseamna ca ati facut sex oral. Daca este asa nu poti sa ramai gravida.

| Xpressurself a răspuns:

Nu fă. Nu e nici un risc, nu ați făcut sex. V-ați făcut puțin de cap.

| Xpressurself a răspuns:

Trebuie sa ejaculeze înăuntru. Chiar dacă ejaculeaza la intrare foarte rar se întâmplă să rămâi însărcinată. Sunt fete care încearcă de ani de zile să rămână gravide și nu răman, stau cu picioarele în sus si nu rămân gravide. Nu rămâi însărcinată chiar asa de ușor cum crezi tu.
Să știi ca majoritatea fetelor fac sex fără prezervativ și după ce iubitul lor ejaculeaza înăuntru merg să se spele și nu au nimic. Este cea mai veche metoda din lume și este și destul de sigură. În general este bine sa vorbiți între voi și să vă spuneți tot ce aveți de spus. Când ești fertilă spune-i să o scoată când termină, în rest nu te impacienta. Caută metoda calendarului.

| Mirelawdym a răspuns:

Buna, nu exista niciun risc! Doar daca ai inghitit acea substanta exista o sansa de a avea un copil. Daca nu a ejaculat, nu te mai speria fataaaa totul va fi bine!

| ranitprofund69 a răspuns (pentru Mirelawdym):

Esti prost

| Mirelawdym a răspuns (pentru ranitprofund69):

Dar de ce ma jignesti?!?!?!

| ranitprofund69 a răspuns:

Cum ai facut sex fara penetrate Roxana draga?