| elaellyy a întrebat:

Hei. Am 20 de ani, iar la varsta de 18 ani voiam foarte mult sa incerc sa ii fac sex oral iubitului meu, pentru ca mi se parea excitant si eram foarte curioasa. De abia acum la 20 de ani am incercat prima data,i-am facut doar de doua ori,dar mi se pare rusinos si personal nu imi place,nu ma satisface cu nimic,insa pe el da. Imi tot propune chestia asta,nu stiu cum sa il refuz si sa ii zic ca nu mai vreau, pentru ca se supara repede. Va rog sa ma ajutati

11 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic din ceea ce nu-ti place. Daca el iti propune chestia asta, inseamna ca nu te respecta. In acceptiunea mea, un barbat nu trebuie sa-i propuna niciodata unei femei ca ea sa-i faca sex oral, ci doar sa accepte daca ea se ofera sa-i faca asta, pentru placerea ei. "Se supara repede"?! Pff! Si ce daca?! Ce, nu mai exista si alti barbati pe lumea asta?

| ania a răspuns:

Ai fi mai fericita si fara vinovatie daca ai resoecta planuk Creatorului si nu ai mai face sex deloc fara casatorie.

| Violleta2022 a răspuns:

Este f.simplu, cere-i sa-ti faca si el tie, in timp ce tu ii faci lui!

| IamJoKeR a răspuns (pentru Violleta2022):

Asa procedezi și tu?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se supără repede, dar apoi îi trece, nu?

| Emilian65 a răspuns:

Daca tie nu iti place sa faci sex oral si lui da, lasa-l pe el sa-si satisfaca poftele sexuale.

| Goete a răspuns:

E normal sa nu vrei cand nu impartiti aceleasi ganduri, aceleasi placeri.
Cand nu il iubesti cu adevarat placerea lui nu devine automat si placerea ta si te vezi ca o curva care suge.

Nu el este cel adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare, daca tie nu iti place sexul oral, nu e numai decat sa o faceti, daca iti este prea rusine sa ii zici, trebuie sa indrazndesti sa ii spui ceea ce simti, nu cred ca se va jigni de la asta deoarece el pe tine te iubeste si te intelege ca nu iti place si va inceta din a vrea sex oral.
P.S: urasc oralul, e scarbos si enorant, nu il fac in viata vietilor mele!

| vidia a răspuns:

Intr o relație e normal sa spui ce ți place și ce nu. Vorbește cu el și spune i că nu ți place. El daca te iubește o sa înțeleagă. Nu ești tu responsabila de supărarea lui, până la urmă tu contezi pentru tine.

| dariaenache a răspuns:

Nu il mai refuza pe bietu om fa i placerile

| Anonim87598743573495 a răspuns:

Hei

Când vine vorba de sex oral e vorba mai mult de atitudine și de cât de mult îți place să îți satisfaci partenerul, cât de mult te incită asta pe tine, ca de exemplu sunetele pe care le scoate știind că tu îi produci asta

Apoi sigur că odată cu timpul începi să capeți și experiență sau îndemânare să-i spun așa

Deci orarul e mai mult despre celălalt și felul în care te simți satisfăcându-l pe celălalt

Însă dacă nu e pentru tine el ar trebui să înțeleagă asta și ori te acceptă exact așa cum ești ori nuhappy