| Plushul a întrebat:

Hei. Am făcut sex protejat, cu prezervativul dar după aceea am văzut ca aveam pe interiorul piciorului o dâră albă uscacioasa care s-a luat imediat când am șters cu mâna. E posibil sa fi ieșit sperma pe alături? Pentru ca prezervativul nu era spart

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca actul sexual intretinut a fost placut, relaxant si in cazul in care la terminarea sexului ai ajuns in situatia de a simti si satisfactia orgasmului, atunci de obicei interiorul vaginului se umezeste uneori chiar foarte mult fiindca niste/anumitea glande specializate existente in vagin, produc si elibereaza o secretie lubrifianta pe intreaga durata cat este intretinut actul sexual. Aceasta secretie lubrifianta are aspectul foarte asemanator cu cel al spermei si din acest motiv atunci cand se scurge din vagin pot sa apara astfel de ingrijorari nejustificate. Mai ales in cazul in care prezervativul are marimea potrivita si sta bine fixat pe penis, situatie/caz in care este imposibil ca sperma ejaculata in prezervativ, sa ''urce'' printre pielea penisului si prezervativ si mai ales sa si treaca pe sub inelul gros de cauciuc de la capatul prezervativului al carui rost/rol este cel de a fixa cat mai perfect prezervativul de penis. Lichidul care ti s-a scurs din vagin si s-a prelins pe partea interioara a piciorului tau, in mod sigur si in proportie de peste 99% a fost lichidul lubrifiant provenit/scurs din vaginul tau. Multa sanatate!

| Plushul explică (pentru corbulalbrosu):

Sincer a fost puțin dureros. Nu prea am fost relaxata. Oricum asta e cea mai logica explicație. Multumesc

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu era sperma Era secretie vaginala de la prietena ta.

| Yurisa a răspuns:

Poate s-a scurs pe la margini idk, daca tu zici ca nu era rupt e ok

| Adrian7art a răspuns:

Te umezești cu ușurință și mult in timpul actului?
Dacă nu.e posibil să fie de la el... dacă da atunci e de la tine si cel mai probabil.