| innascumpika a întrebat:

Hei, am și eu o problemă. cum aș putea să îl recuceresc pe fostul meu prieten? tin să precizez ca are prietenă și eu am prieten numai ca eu inca mai am sentimente pt fostul și nu îmi este indiferent. ne.am despărțit acum 2 ani jumate deoarece el a mers la facultate iar eu eram prea mică pt el și a zis ca nu vrea să.și bată joc de mine. El tot mi.a scris să vadă dacă sunt bine, când ne vedem prin oraș merem îmi zâmbește și se uita insistent la mine. iar cand nu ma vede o perioada le intreaba pe prietenele mele de mine.acum de câteva zile îmi scrie zilnic și am căzut de comun acord să ne vedem într.o zi dar să nu știe prietenii nostri. voi ce părere aveți? Mai are sentimente pt mine? mai ține la mine? Sau? Eu aș vrea să mă împac cu el.

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Toata situatia este discutabila pentru ca exista riscul ca el sa se reintoarca la facultate si din experienta relatiile care nu au mers nu au sanse sa mai mearga vreaodata indiferent care sunt motivele. Da poti sa te reimpaci cu el, sa speri la iubirea perfecta si la restul, dar sunt sanse mai mari ca in timp sa nu gasesti asta.
Trebuie sa cauti sa simti mai mult in relatiile pe care le ai si mai bine sa fii sincera cu tine si cu prietenul pe care il ai acum, poate ca pe el nu il iubesti dar macar spune-i, decat sa risti sa nu fi sincera si totodata altii sa-si faca pareri gresite despre tine.
Prietenii care cunosc fosta ta relatie cu el te pot sustine sau nu, si daca nu iti vor spune motivele si eu cred ca este mai bine sa le aflii.
Succes si indiferent de decizie urmeaza-ti inima dar fii sincera cu ceilalti

4 răspunsuri:
| Suck a răspuns:

Recucerirea nu mai are farmec.

| Armenianeek a răspuns:

Ciorba reincalzita nu mai are gustul la fel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Armenianeek):

Asta o mai poti spune o data.Sau daca haina se rupe, o poti coase sau carpi, dar niciodata nu va mai fi la fel.Cam asa e si cu relatiile.

| shadow72 a răspuns (pentru Armenianeek):

E nu? da ce are intra pl cu noduri sau ce?