| Joanaa a întrebat:

Hei,am și eu o problemă, să-i spun așa. Am avut o relație de aproape 2 ani,acum un an ne-am despărțit.Îmi e dor zi de zi de el,de fiecare dată când il văd mă întristez,încerc să îl evit, încerc să imi ocup timpul...toate astea de un an,în zadar. Nu știu ce să fac,pur și simplu nu mă simt bine cu altcineva. Având în vedere că doar el mă cunoaște de la A la Z,părticică cu părticică(atât interior,cât și exterior) și cât am suferit,nu pot să mă mai deschid "nimănui".Am păstrat legătura, ne-am mai văzut însă nici vorbă de împăcare.Eram la vârsta la care nu știam prea multe și totuși mă confruntam cu lucruri dificile pentru un copil de 15 ani,părinții mei divorțau,iar el mi-a fost alături și atunci am început să văd bunătatea din el, toate calitățile și orice ar fi făcut defectele erau ascunse bine.Uneori am nevoie de afecțiune, de o vorbă bună ca tot omu.și toate astea nu doar de la prieteni. vreau pe cineva însă nu mă simt fericită oricât de ok ar fi persoana respectivă gândul mi-e tot la el.Deci,niște sfaturi? vă rog!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Altul. Cui pe cui se scoate. Ce sa mai faci?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sunteti tineri sunteti la varsta la care rebuie sa strabateti cat mai multe cearsafuri, relatia s-a incheiat gata, e momentul sa treci mai departe

| Wihox a răspuns:

Trebuie sa accepti ca asta e viata. Daca baiatul nu mai vrea nu se mai poate face nimic. Ai putea sa incerci sa lasi cat mai mult de la tine dar asta ar fi in zadar in sensul ca ti-ai pierde pozitia fata de el. Iti recomand sa te redefinesti pe tine. Mai asteapta sa treci peste, gaseste-ti un hobby sau ceva (in principal invata sa traiesti solo). Cand o sa te simti bine din nou o sa iti gasesti si alt prieten pana atunci doar incearca sa te simti bine de una singura. big grin

Răspuns utilizator avertizat