| AdrianaIepuras8 a întrebat:

Ieri am făcut protejat cu prietena mea și de fiecare dată m-am spălat și nu mi-am dat drumul in ea chiar daca am avut prezervativ, dar s-a rupt prezervativul când am băgat-o, nu îmi dădusem drumul, e posibil sa fi fost sperma in lichidul de preejaculare, să rămână gravidă?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand, ar fi trebuit sa specifici in mod clar si precis in ce perioada a ciclului menstrual a avut loc actul sexual. Daca in acel moment prietena ta era in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual sau intr-o alta zi din PERIOADA INFERTILA.
Daca NU ai ejaculat cu 2-3 ore mai inainte sau si in cazul in care ai ejaculat dar pe urma aidaca ai si urinat inainte de intretinerea sexului amintit, in acel caz lichidul preejaculator NU poate avea spermatozoizi in continutul sau. Sanatate!

| AdrianaIepuras8 explică (pentru corbulalbrosu):

Este in perioada fertila și nu mai tin minte dacă am urinat...dar era curata.

| AdrianaIepuras8 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu cred ca a ieșit lichid preejaculator...