| SweetLikeaLemon a întrebat:

Hei! Am o intrebare, si pentru fete, si pentru baieti: Ce faceti atunci cand se instaleaza monotonia intr-o relatie? Cand partenerul/partenera s-a obisnuit sa te aiba langa el si a devenit nepasator/nepasatoare? Ce faceti pentru a salva relatia respectiva?

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

In momentul in care intr-o relatie intervine monotonia, trebuie sa cauti lucruri noi de facut pentru a anima din nou atmosfera in relatie, nu exista sa fii facut toate lucrurile de pe pamant si aici ma refer la un spectru larg, incepand de la a merge intr-un loc in care nu ati mai fost, doar voi doi, pana la a face ceva impreuna, ceva ce nu ati mai facut pana acum. Dar e o difeneta intre monotonie si nepasare pentru ca nepasarea de multe ori duce la stingerea iubirii.Deci vezi ce e la tine mai exact e nepasare, caz in care o discutie serioasa ar fi binevenita sau e monotonie caz in care lucrurile noi sau nefacute salveaza relatia.Bafta!

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

"Since we sharing the same bed, we don't share the same dreams anymore" - Oscar Benton "Diferent Dreams" http://www.youtube.com/watch?v=zULNHV8nOfQ
Daca intre voi nu exista comunicare si intelegere, si asa pare, atunci relatia voastra nu are nici o sansa. :|

| Vizitiul a răspuns:

Se poate trata nepasarea? Sunt atat de idiot incat nu am stiut. E posibil s-o poti eluda, dar de tratat nu cred. Poate ma insel...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff...mai nimic

sa incercati sa faceti ceva nou, neobisnuit, sa vorbiti mult de tot, sa faceti sex...thinking