| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am o problema..Am o relație de 7 luni si acum o luna am făcut dragoste cu iubitul meu pentru prima dată. Ciclul mi-a venit neregulat, la câteva zile iar luna aceasta nu mi-a venit încă. Toate actele sexuale au fost făcute protejat cu prezervativ. E vreo șansă să fiu gravidă? La final

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Formarea sarcinii cel putin d.p.d, v. teoretic se considera ca fiind IMPOSIBILA in proportie de peste 99% in toate cazurile in care prezervativul care a fost montat corect pe penis a ramas intreg/intact la terminarea contactului sexual. Aceasta apreciere/presupunere este valabila intotdeauna, indiferent in ce perioada a ciclului menstrual este intretinut sexul si de asemenea indiferent de caracteristica ciclului menstrual, adica cu privire la faptul dea fi regulata sau neregulata. In consecinta se poate afirma fara teama de a gresi ca posibilitatea de sarcina este egala cu 0 (ZERO). Multa sanatate!

| Daianaana a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult! A fost un răspuns util.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Daca actele sexuale au fost protejate, nu poti fi gravida.

| MelissaAdela a răspuns:

Sansele de a ramane gravida sunt foarte mici.E posibil insa sa ai dereglari hormonale dar asta nu este un motiv de ingrijorare.