| Fataaeeefbsjsk a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutorul vostru. Acum ceva timp am fost cu un băiat, dupa ne-am despărțit pentru ca el era foarte distant, iar de vreo luna am inceput sa vorbim si sa fim din nou impreuna. De vreo 2 saptamani a început să se comporte exact ca atunci cand ne-am despărțit, imi raspunde greu la mesaje desi este conectat, si desi il întreb ce are spune ca nu are nimic si pune multe inimioare. Nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Voi aveti o relatie via SMS sau una normala in care va vedeti macar de 3x/saptamana si in weekend?

Ca sa-ti raspunda imediat cel mai bine ar fi sa fie langa tine.

Raspunde greu / nu-ti raspunde pentru ca:
- ii trimiti prea multe SMS
- nu (mai) gaseste ceva interesant la tine
- e prea ocupat

>> nu stiu ce sa fac

Vorbeste cu el ca sa rezolvi problema. Fiecare definiti relatia altfel si nu m-ar mira sa va despartiti din nou daca nu incercati sa comunicati unul cu celalalt fata in fata despre nevoile voastre.

3 răspunsuri:
| Nomoreregretstb a răspuns:

Imi pare rau sa zic dar fie s-a plictisit de tine si nu vrea sa te raneasca si o face subtil, ori are alte treburi sau ma rog. pe altcineva.

| Violleta2022 a răspuns:

Mi se pare ca este indragostit de alta fata!

| Edisor27 a răspuns:

Poate are pe alta. Sau are alta treaba.