| millar a întrebat:

Buna TPU, am nevoie de ajutorul vostru mai mult al baietilor. Sunt impreuna cu un baiat de cateva luni si de cateva saptamani mi-a spus ca nu mai simte ce simtea pentru mine ca cumva l-am indepartat si nu stiu cum, momentan noi inca suntem impreuna si incercam cumva sa reparam asta. A inceput sa se poarte foarte rece cu mine si nu stiu cum sa il fac sa se indragosteasca de mine.
Nu prea mai gasim subiecte de vorbit la telefon si el intr-un fel nici nu vrea sa initieze o conversatie nu stie ce sa zica. Nu prea mai are chef sa vorbim nici prin mesaje raspunde foarte greu.
Din ce am observat nici el nu stie daca mai vrea sau nu mai vrea sa fim impreuna. Chiar nu stiu ce sa fac, eu tin foarte mult la el deci daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi cum pot sa il fac sa se reindragosteasca de mine sa aprind din nou scanteia.

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, inimii nu-i poti cere sa iubeasca daca ea nu simte acest lucru, cu atat mai mult cu cat nu este inima ta, ci a lui.
Daca nu mai simte nimic pentru tine, dupa doar 4 luni, este pentru ca nu a simtit nimic niciodata, doar s-a prefacut ca este atras de tine.
Apoi, relatiile online nu au nici un viitor!
Cauta-ti pe cineva in viata reala, cu care sa te intalnesti si sa comunici, fiindca online sunt numai relatii mincinoase, de flirtat si pierdut timpul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Înafară de conversații, v-ați întâlnit, ați avut o activitate împreună, cât de mică? Este dificil să se îndrăgostească cineva pe baza unor discuții la telefon. Iubirea este între oameni vii. Caută, provoacă o întâlnire sau mai multe. Asta este soluția, așa se rezolvă indecizia, dilema.

| millar explică (pentru sadrian46):

Ne-am intalnit aproape saptamanal. Nu prea stiu ce activitati putem face poate imi sugerezi cateva daca e vremea favorabila

| sadrian46 a răspuns (pentru millar):

Plimbare în parc. la grădina botanică. la muzeu dacă este deschis. Alergare împreună. Vizite reciproce la domicilile voastre și cu acordul părinților să jucați împreună jocuri de societate sau să gătiți împreună o masă de seară pentru toți cei din casă, și apoi să o consumați împreună.

| Wr3nch a răspuns:

Traducere: Baiatul nu mai vrea sa fie cu tine dar i ie jena sa fie el cel care se desparte, asa ca asteapta sa te desparti tu de el.

| millar explică (pentru Wr3nch):

Am vorbit despre asta si a zis ca nu stie ce vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intalniti.va amandoi, discutati problemele si vedeti unde s-a rupt firul. Punctele lipsa sau problematice din relatie incercati sa le gasiti si sa le rezolvati. Unele persoane pentru a isi reintregii relatia fac ce faceau in perioada cand erau foarte indragostiti. Asta sau incercati sa faceti lucruri noi care sa va lege si mai mult. Daca chiar nimic nu se poate, pai dragoate de.a sila nu merge si atunci trebuie sa va despartiti de comun acord, nu sa fie unul smecher ca sa se dea mare ca s-a despartit x de y sau y s-a saturat de x si vezi domne l.a lasat.

| millar explică (pentru anonim_4396):

Am incercat asta dar de fiecare data vrea sa inchidem subiectul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru millar):

Atunci "pa pa puiule. N.am nevoie de neseriosi".

| millar explică (pentru anonim_4396):

Imi e foarte greu sa renunt la el tin foarte mult la el.

| Paul754880338 a răspuns:

Sfaturile nu ar fi de mare folos, pentru ca in mare masura sunt subiective. Ar fi foarte folositor insa, daca ai analiza si ai recunoaste CE va adus in aceasta situatie. De acolo se poate repara ceva.

| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Da i pasarik

| Curiozitățitpu a răspuns:

Cât timp aveți împreuna?