| AaliNuSh a întrebat:

Hei! am si eu o curiozitate. stiu ca pentru unii e ceva destul de penibil dar mi-ar fi de folos sa stiu unele pareri. am 17 ani si o relatie de 4 luni cu iubitul meu. el a fost primul baiat din viata mea intima asadar cu el am facut-o pentru prima data. am facut-o fara prezervativ prima data pana s-a rupt himenul de tot..numai ca eram la a 4-a zi dupa menstruatie si evident ca el nu si-a dat drumul.dar cu toate astea imi e foarte frica de consecinte. de frica ma batea un gand sa imi iau test desi e cam absurd. ce parere aveti?:-s help me!

Răspuns Câştigător
| frumusyka334 a răspuns:

Nu poti fi gravida 1 pentru ca erai la a patra zi dupa menstruatie 2 pentru ca abia te dezvirginasei probabil ai sangerat si sa eliminat tot din u 3 pentru ca prietenul tau nu si-a dat drumu nu mai te gandi la asta ceva nu iti fie frica linisteste-te simptomele pot aparea si pe baza de stres daca te gandesti doar la asta incearca sa stai linistita nu se poarewinking sa fi insarcinata

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru orice eventualitate, ia un test, cine stie.
Si, frate, data viitoare zi-i sa puna un prezervativ, ca nu se-ntampla nimic rau.

| AaliNuSh explică (pentru anonim_4396):

Tocamai ce am zis mai sus ca am inceput sa folosim. eu stiam si am mai auzit ca prima data se dezvirgineaza o fata fara prezervativ pentru ca e cam stramta gaura si nu prea poate sa isi dea drumul. in fine.

| SunnyDay88 a răspuns:

4luni si deja faceti sex?

in fine...

in mod normal daca ai un ciclu regulat acum ai fi inaintea perioadei fertile. trebuie sa-ti calculezi perioada. daca insa sigur nu a ejaculat si nici nu ati facut sex dupa o ejaculare anterioara nu ai de ce sa te temiwinking

| BogdanVasc a răspuns:

Nu e nimic, stai calma. Cunosc zeci de persoane care intretin relatii sexuale si fara prezervativ. Prietenul tau cati ani are?

| AaliNuSh explică (pentru BogdanVasc):

20 de ani.mi-a spus de multe ori sa stau linistita ca nu s-a intamplat nimic, ca ma iubeste si nu mi-ar face rau si nu mi-ar crea probleme niciodata

| BogdanVasc a răspuns (pentru AaliNuSh):

Sunt slabe sanse sa devii gravida fara sa vrei, 10% sanse (si aceste 10% doar pentru barbatii care habar nu au de sex). Ar fii trebuit sa ai dureri de burta, de cap, greturi, ameteli etc., aceste fiind primele simptome.

Funda?

| AaliNuSh explică (pentru BogdanVasc):

Pai asta s-a intamplat acum o saptamana..nu stiu daca pot sa imi dau seama de ceva.iar de azi am inceput cu prezervativ.:-s

| BogdanVasc a răspuns (pentru AaliNuSh):

Se poate. Daca nu ai avut nici macar un simptom de mai sus, nu ai sanse s-o patesti.
\

| Anca16188 a răspuns:

Nu esti gravida stai linistita :* eu niciodata nu o fac cu prezervativ..stiu ca e cam riscant, dar daca nu isi da drumul in tine nu prea sunt sanse, nu spun ca nu exista, ele exista dar sunt foarte mici 2% thinking

| AaliNuSh explică:

Sunt o fire fricoasa..mai ales la chestii de genulsad