| Vlad162 a întrebat:

Hei,am si eu o intrebare,o pun direct si nu intru in detalii.
Probabil ca ati mai auzit-o pe TPU,dar ok.
Vreau sa cuceresc o fata.Una destul de greu-abordabila dar foarte interesanta si deosebita.
Am iesit doar o data pana acum, la o piesa de teatru si ne-am simtit foarte bine.
Dar eu vreau mai mult.o sa iesim cred peste 2 zile doar noi doi la o cafenea sau un restaurant,ceva de genul.
Cum sa procedez,cum sa vorbesc,ce psihologie sa abordez ca sa-i dau de inteles ca o plac si vreau o relatie cu ea? Ce subiecte sa abordez si cum s-o seduc?
Vreau raspunsuri mai ample si diferite de cele obisnuite de genul "fii tu insuti", ca asta stiu si eu, doar nu o sa fiu altcineva.
Apreciez orice raspuns.

7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Socializează mai mult cu ea! Încearcă să o scoți afară! Fă-o să zâmbească!

| Raiiiisa a răspuns:

Pai cred ca raspunsul "fii tu insuti" ti s-ar potrivi cel mai bine.Nu are rost sa culegi tehnici de cum sa te comporti si asa mai departe.
Daca este o fata interesanta, deosebita si rafinata sa stii ca va astepta acelasi lucru si de la tine si nu va aprecia cu nimic mai mult ca incerci si tu sa o cuceresti si s-o seduci in acelasi moduri cum au facut-o altii.
Vrea sa vada cum esti tu, imaginatia si umorul tau.Arata ca esti un baiat la fel de interesant, invalui-o in mister si fa-o sa-si doreasca sa te descopere, iar cand va vedea cum esti tu cu adevarat si nu un prefacut, va fi cu siguranta impresionata:*

| RinXIII a răspuns:

Incearca sa fii amuzant. Spune-i ceva glume.

| ionesccatalin a răspuns:

Sfatul meu : Fetele vor ce nu pot avea, daca nu stie totul despre tine fa-ti o viata interesanta gen ai mai avut cateva prietene inainte...si v-ati despartit din motive ...nuj cum sa zic, fa-le niste motive complicate pentru ea dar totusi simple de inteles, arata-i ca esti matur, si las-o un pic sa vorbeasca ca sa poti afla ce ii atrage atentia, daca ii atragi atentia ="Like a Boss".

| LoreBuff a răspuns:

Pai, daca iesiti, nu te poti duce la o intalnire cu mana goala. Poti sa-i iei ceva simbolic (Gen o floare :trandafir sau ceva) o sa vada ca esti romantic si ca iti pasa happy. Daca mergeti la un restaurant sau cafenea, fi cat se poate de atent cu ea si, romantic in acelasi timp. Nu incerca sa intreci masura [Gen :"Eu am BMW, si Bling-Bling.laughing] "Fi tu insuti", discutati subiecte care sa va capteze pe amandoi, una decenta sa nu o plictisesti..La sfarsit cand o conduci acasa, ii poti spune ce simti pentru ea, poate dupa seara pe care ati petrecut-o impreuna se vor lega sentimente. Sper ca ti.am fost cat de cat de folos. Bafta happy

| Mariab94 a răspuns:

Cu o fata trebuie sa lucrezi mai delicat e ca un obiect fragil daca ai ranito e foarte greu de reparat incearca sa nu o abordezi asa repede... iar la cafea deschideti diferite subiecte dar nu o intreba nici o data de fostul e cea m-ai nasoala intrebare evita incearca sa o cunosti bine si sa intelegi cum gandeste si ce vrea daca vezi ca totul decurge minunat la sfarsitul intalniri condu-o acasa si incearca sa o pupi daca vezi ca totul e ok continua daca nu oprestete si cereti scuze... incearca sa descoperi ce ii place si fa meeu dupa cum zice ea macar la inceput ca sa-o faci sa se simta ca o printesa dar totusi nu te lasa calcat in picioare. sper ca te-am ajutat happy

| Lalii09 a răspuns:

Incearca sa afli despre ea cate mai multe. toata lumea adora sa se vorbeasca despre sine. indiferent de persoana! dupa un timp. fii dulce si toate alea. dupa care o pauza de o zi doua. daca te cauta. ai castigat. daca nu, las-o asa!