| Vlad162 a întrebat:

Hei,am si eu o intrebare,o pun direct si nu intru in detalii.

Probabil ca ati mai auzit-o pe TPU, dar ok.

Vreau sa cuceresc o fata.Una destul de greu-abordabila dar foarte interesanta si deosebita.

Am iesit doar o data pana acum, la o piesa de teatru si ne-am simtit foarte bine.

Dar eu vreau mai mult.o sa iesim cred peste 2 zile doar noi doi la o cafenea sau un restaurant,ceva de genul.

Cum sa procedez,cum sa vorbesc, ce psihologie sa abordez ca sa-i dau de inteles ca o plac si vreau o relatie cu ea? Ce subiecte sa abordez si cum s-o seduc?

Vreau raspunsuri mai ample si diferite de cele obisnuite de genul "fii tu insuti", ca asta stiu si eu, doar nu o sa fiu altcineva.

Apreciez orice raspuns.

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Ai citit sau ai vazut " Cyrano de Bergerac"? Cam asa e intrebarea ta de acum.
Sa zicem ca pornesti din start cu niste trucuri sugerate de aici, sau iti faci un scenariu pe care reusesti sa-l urmezi ( iti pregatesti si citeva replici de efect). Bun, dar ce se intimpla mai tirziu? A doua oara, a treia oara? Vei da mereu probe de examen in fata ei? Iti vei pregati fiecare intilnire cu minutiozitate? Unde va mai fi placerea intilnirii si surpriza ei? O sa devina totul un efort pentru a te ridica la niste standarde pe care tu le banuiesti ca exista.
Daca exista compatibilitate, empatie, daca aveti aceeasi lungime de unda, subiecte comune, daca va simtiti bine, relaxati si degajati unul cu celalalt o sa functioneze " cucerirea".
Exista un singur tipar: fetelor le plac baietii inteligenti, hotariti si cu umor. In rest, chiar fii tu insuti!

2 răspunsuri:
| Criiistinutsa a răspuns:

Consider ca trebuie sa fii tu!
Si cand zic sa fii tu, vreau sa zic, ca trebuie sa te comporti normal, pentru ca daca te comporti altfel decat esti tu, vei da de banuit. La inceput nu, dar cu timpul da. Incearca sa ii spui ca o placi, sau sa incepi sa o intrebi daca ar vrea o relatie. usor usor, ce parere are despre tine... Oricum nu o lua asa dintr-o data.
Cu timpul... happy.
Succes!

| Stanciu_Anees_1986 a răspuns:

Parerea mea e ca in astfel de situatii trebuie sa fii cat mai natural si verry funny pentru ca fetelor le pac baietii mai glumeti.nu aborda subiecte la care nu te pricepi vei face o imagine proasta.si spune-i in fata k o placi si k ai vrea sa ai o relatie cu ea, spune-i k tu crezi va potriviti si te simti foarte bine in compania ei, adica fii sincer...