| bumttibumm a întrebat:

Hei! am si eu o intrebare si chiar nu vreau raspunsuri cretine, eu am 19 ani si prietenul meu 27, suntem impreuna de un an si nu ne pasa de diferenta da varsta, credeti ca ne poate afecta pe viitoar diferenta asta de varsta? da fundabig grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de unde,cat timp exista intelegere e perfect, stai linistita fata, nu asculta lumea rea.Si aveti grija unu de altu,iubiti-va, da-i in azil pe cei rai. Bafta sa ai colega, si tat ce-ti doresti tu! Pa pa!

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In cazul vostru nu poti vorbi de diferenta de varsta,poate doar de experienta diferita,va gasesc chiar foarte potriviti.
Problema ar putea incepe numai cand ati incepe voi sa considerati ca,da,exista o diferenta de varsta care va face sa vedeti altfel lucrurile,fiecare in functie de varsta lui.
Din moment ce voi sunteti impreuna de un an si va iubiti, nu ai nici un motiv sa inventezi probleme care nu exista!
Uneori ceva nu merge bine in relatie, poate interveni inclusiv obisnuinta si fiecare e tentat sa caute cauza dincolo de persoana lui.Problemele sunt in noi,draga mea,noi insine suntem problema,intotdeauna.
O zi proasta,un moral scazut si vorba rea iti scapa fara sa vrei,fara sa te gandesti la consecintele asupra celuilalt care o aude.
Totul in viata e actiune si interactiune, daca oferi un zambet, ti se va oferi un zambet.Cand ti se ofera o privire mohorata,echilibrul e stricat si incep problemele.
Asa ca,varsta e un criteriu extrem de slab de neliniste,uita de asa-zisa diferenta de varsta,e inexistenta.
Iubeste-l si lasa-l sa te iubeasca si incercati sa va pastrati unul langa celalalt, pentru cat mai mult timp!
Aveti toate sansele sa fiti fericiti, nu cauta nod in papura ca nu exista!happy

| raspunz a răspuns:

Singurul lucru care contează cu adevărat e dragostea. mai demult era la modă diferența asta de 8-10 ani între parteneri, acum nu prea mai e.
toată treaba e să nu fie și o diferență de mentalitate, de obicei asta e problema. La început un bărbat mai în vârstă cu 10 ani dă ideea de siguranță și stabilitate, dar mai târziu poate vei tânji după experiența unei relații cu un tip de vârsta ta, poate îți va lipsi experiența de a îmbătrâni împreună, el totuși a trăit 8 ani în plus față de tine.
Mult mai târziu ar mai putea fi o problemă, sexuală, femeia atinge apogeul sexual pe la 35-40 de ani, iar bărbatul pe la 45-50 de ani deja are primele semne de disfuncție erectilă uneori. Dar totul se rezolvă cu dragoste și cu Viagra laughing

| T4ny4 a răspuns:

Daca te simti bine,de ce cauti raul? Atatea intrebari nu-ti vor face decat rau! Profita de fiecare zi cu el! C-acum, ai 19, nu te mariti sau poate n-o sa fie ultimul barbat din viata ta.E bine pentru ca este probabil mai matur si va tine pe linia de plutire.Tu esti singura care stie ce e intre voi.Numai tu poti lua o decizie.

| nicol20 a răspuns:

Absolut de loc daca voi va completati unu pe altul si va iubiti este perfect.mult noroc

| DeeaMarry a răspuns:

E o diferenta de varsta destul de mare, insa nu enorma. Tu, la cei 19 ani ai tai, esti destul de matura. Nu e ca si cum ai avea 16 si el 24.
Trebuie doar sa invatati sa va respectati reciproc prioritatile si sa va iubiti mult, iar relatia va functiona! happy

| Jozefina a răspuns:

Virsta nu conteaza...nu are ce afecta pe viitor nimic atita timp cit va iubiti si va intelegeti de minune.nu la toti e dat egal.fiecare are jumatea sa.Ai incredere in relatia voastra si o sa fie bine.bafta!

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Nu, e chiar frumos, am avut si eu o relatie asa... laughing :-

| QueenE a răspuns:

Buna,
Deci eu am 18 ani si sunt cu un baiat de 29 de ani, suntem de 1 an si 8 luni impreuna-.
Deci eu zic ca nu o sa va afecteze cu nimic, si tine minte varsta nu conteaza, si iubirea nu are varstawinking!

| MasterYoda a răspuns:

Da. pe la 60 de ani te poti apuca sa-i achiti taxele de mormant... just in case

| 220V a răspuns:

Intre tata si mama is 11 ani, si nimeni nu le-a stat in cal, asa ca da-i inainte, nu iti face probleme, atat timp cat o sa va iubiti