| Vlad162 a întrebat:

Hei,am si eu o intrebare.Va zic pe sleau, nu ma pierd in detalii. Sunt baiat, am 17 ani, la fel ca si prietena mea cu care sunt de 6 luni.Ne iubim mult,dar ce ma enerveaza rau de tot la ea e ca nu prea vrea sa iesim cine stie ce des. Uneori trece si o saptamana intreaga si nu ne vedem deloc,din motive ieftine de-ale ei:"sunt obosita rau,e cald afara,le-am zis fetelor ca o sa ies cu ele, am nu stiu ce treaba de rezolvat prin casa, etc" dar nu pot sa cred ca nu isi poate face macar 15 min timp sa iasa din casa, si unerori tot ea imi reproseaza ca de ce insist atata si ca s-o inteleg. Si ma enerveaza ca toti prietenii mei care au pireten/a ies zilnic si stau cu orele prin oras si eu trebuie sa stau mereu ca un cretin sa ma milogesc de ea sa iasa.Adica nu mi se pare normal ca o relatie sa se reduca doar la vorbitul la telefon si iesit o data pe saptamana dupa lungi insistente.Ce pot face? Apreciez orice sfat sincer.

Răspuns Câştigător
| mioaramara a răspuns:

Dragul meu Vlad nu stiu daca ce am sa-ti spun va fi si relevant pentru tine.ai specificat mai sus:ne iubim mult.Cred ca in aceasta relatie numai tu dai sens cuvantului iubire.Iti apreciez foarte mult sunceritatea, dar ce te rog eu sa intelegi e ca o reletie daca nu merge de la sine nu are sens sa o faci sa mearga.Iti doresc sa ai grija de sufletul tau. sper sa mai vorbim

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate are amant si e o nesimtita care vrea sa profite de tine, urmareste-o in profunzime.

| mona a răspuns:

Te cam evita si nu mai ea stie de ce, eu as zice ca s a plictisit de tine si vrea mai multa libertate

| Jigsaw a răspuns:

Spune-i pe fata tot ce crezi.Ori vorbesti direct ori taci si inghiti.

| darrio2007 a răspuns:

Cred are pe altul si nu este hotarata ce sa faca.Cu tine sau cu el.

| NightShadows a răspuns:

Poate ar trebui sa ii spui ca vrei o pauza, doar asa ca sa vezi ce zice, daca zice ca e de acord asa fara iti ceara explicatii inseamna ca nu prea tine la tine, adica e mai important sa iasa cu pr decat cu tine?
Ar trebui sa vorbiti si sa ii spui ce nu iti convine!

| k1d0 a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau nu as mai avea incredere in ea si as urmario sa vad ce face. Daca face ceva foarte gresit m-as desparti de ea...

| bnutrino18 a răspuns:

Eu banuiesc ca s-a plictisit de tine..si poate are pe altcineva. Vorbeste deschis cu ea, intreab-o de ce te evita.thinking ar fi bine sa o urmaresti o data cand zizce ca iese cu prietenele..sa vezi intr-adevar daca te minte...:p

| andreiiutu a răspuns:

Te inteleg laughing asta am intrebat si eu acum 5 minute. Am 100% aceas problema. Sunt si fete ca ale noastre si nu e prea frumos. Incearca sa profiti cat poti de intalnirile saptamanale. Daca afli altceva zi-mi si mie!happy

| catamafiotul a răspuns:

Incearca sa stai cu ea de vorba s-ai spui ce ai pe suflet ce te deranjeaza la ea, intreab-o daca s-a plictisit de tine, ea este la o varsta in care nu stie ce este o relatie cu adevaratsi este ceva normal parerea mea este sa stai cu ea de vorba foarte serios dar nu la telefon sau pe mess, fata in fata

| Alee23 a răspuns:

Te evita clar..parerea mea este ca ar trebui sa-i spui in fata ce te deranjeaza... daca te iubeste v-a intelege...succes!

| ИʋмɛƧɛcяɛт a răspuns:

Da-i papucii.
A gasit altu' deja :*.
Nu sta ca prostu si te ruga de ea daca vezi c-o doare fix in c*r.batting eyelashes
Astea sunt pretexte de 2 bani happy, care le folosesc toate cand s-au plictisit. :*