| Vlad162 a întrebat:

Hei,am si eu o intrebare, va zic direct, nu intru in detalii. Sunt baiat, am 17 ani la fel ca si prietena mea cu care fac 7 luni. Pana sa inceapa scoala eram foarte ok, ieseam des si se vedea ca ii place sa fie cu mine.Dar acum ca a inceput, de-abia mai iesim in oras, nu am mai iesit de 2 saptamani aproape, desi eu pot. Ea imi reproseaza ca de ce insist atata, ca s-o inteleg ca are treaba si ca are mult de invatat si ca vrea sa mai si citeasca si sa se mai relaxeze, dar nu cred eu ca nu poate sa-si faca macar 30 min timp sa iesim sa stam la un suc,mai ales ca o vad mai mereu pe mess sau pe facebook cand vine de la liceu. Si nici la liceu, in pauze imi zice ca are treaba, ca vrea sa isi mai repete, ca are sa vorbeasca cu nu stiu ce fata, lucruri care ma deranjeaza foarte mult.Asa noi doar la telefon mai vorbim, dar nu mi se pare normal ca o relatie sa se reduca doar la ceva virtual. Nici nu stiu ce naiba vrea. Ce sa fac? Ce sa-i zic? Orice sfat e binevenit.

6 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Ar trebui sa o intrebi frumos de ce s-a distantat de tine, pentru ca eu sincer nu inteleg care este problema... vad ca tu tii mult la ea.Intreab-o care este problema...ce o deranjeaza. Poate ca nu mai stie exact ce simte pentru tine

| Gstefan a răspuns:

Are pe altcineva

| Mysteriouss a răspuns:

Poate chiar asa e, poate chiar are o perioada mai proasta dar trebuie sa ii dai de inteles ca te poate pierde si isi ba da seama ca poate greseste. pup

| kagome17 a răspuns:

Parerea mea ar fi sa o iei intr-un loc mai retras sa vorbiti, sa o intrebi de ce se comporta asa si de ce s-a distantat de tine. Spune-i sa fie sincera... daca nu mai vrea sa fie cu tine sati spuie si nu sa se joace asa cu tine si sentimemtele tale.

| ioanaccc a răspuns:

Eu cred ca are pe altcineva.

| trandafiralnoptii a răspuns:

Sfatul meu este sa comunici cu iubita ta, sa fii deschis marturisindu-i tot ce ne-ai spus si noua pe TPU. Spune-i ca tii la ea, ca iti lipsesc momentele in care petreceti si voi timp liber, ca o intelegi ca trebuie sa invete, dar sa stabiliti macar de 2 ori pe saptamana sa va acordati timp pentru a va vedea.Eu zic ca in relatia voastra este vorba de o racire sau poate chiar este ocupata, Afla doar comunicand cu ea.Succes!