| Vlad162 a întrebat:

Hei,am si eu o intrebare, va zic direct, nu intru in detalii. Sunt baiat, am 17 ani la fel ca si prietena mea cu care fac 7 luni. Pana sa inceapa scoala eram foarte ok, ieseam des si se vedea ca ii place sa fie cu mine.Dar acum ca a inceput, de-abia mai iesim in oras, nu am mai iesit de 2 saptamani aproape, desi eu pot. Ea imi reproseaza ca de ce insist atata, ca s-o inteleg ca are treaba si ca are mult de invatat si ca vrea sa mai si citeasca si sa se mai relaxeze, dar nu cred eu ca nu poate sa-si faca macar 30 min timp sa iesim sa stam la un suc,mai ales ca o vad mai mereu pe mess sau pe facebook cand vine de la liceu. Si nici la liceu,in pauze imi zice ca are treaba, ca vrea sa isi mai repete, ca are sa vorbeasca cu nu stiu ce fata, lucruri care ma deranjeaza foarte mult.Asa noi doar la telefon mai vorbim, dar nu mi se pare normal ca o relatie sa se reduca doar la ceva virtual. Nici nu stiu ce naiba vrea. Ce sa fac? Ce sa-i zic? Orice sfat e binevenit.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pai, daca ea se simte mai bine fara tine decat cu tine, este timpul sa o lasi in truda ei si sa gasesti pe una care se simte mai bine cu tine.
Ma tem ca nu este alta solutie, daca nu are timp sa se intalneasca cu tine nici macar la sfarsit de saptamana, este clar ca prioritatile ei s-au schimbat si tu nu faci parte din ele.
Cum reiese din ce ai scris: are nevoie sa se relaxeze, ceea ce nu poate sa faca cand este cu tine, STRESANTULE!
Mai poate fi si alta varianta, i-a picat cu tronc alt baiat, si atunci ii de inteles de ce nu vrea - ba mai mult, o enerveaza - sa iti vada fata...

| mona a răspuns:

Eu cred ca s a cam plictisit de tine, atunci cand vrei sa fi cu cineva nu gasesti de fiecare data pretexte, vorbeste cu ea si lamuriti problema

| Mihaeela1795 a răspuns:

Mda situatia ta nu e prea spre bine ori ea doreshte sa iti spuie ceva si nu vrea sa tio spuna direct poate asa vrea sa te indeparteze pe tine sau poate chiar e vorba de prea multe teme putin timp liber pe care il are fai ceva niste surprize surprindeo poate o sa ii placa si va dori mai des sa va vedeti sau daca aceasta nu va merge pe viitor cind o sa va vedeti spune-i la ce te gindesti tu ori o sa rideti impreuna de acestea ginduri sau o sa iti pare rau dar oricum decit sa continui asa mai bine zii in fata ce gindesti...

| stefddjgkjj a răspuns:

Pai, eu zic sa o suni sau chiar sa ii zici in fata ca iti e frica sa nu o pierzi si sa o intrebi de ce se departeaza happy sincer fetelor nu le place cand incerci sa le spui ceva prin intermediul cuivawinking

| Chesaru_Cristian_1910 a răspuns:

So lasi dracului si gata...happy

| Tudor_Bordeianu_1994 a răspuns:

Stefddjgkjj. are dreptate, nu stiu ce sa zic; de obicei cand o fata face asa trebuie sa ai grija ce faci si cum faci ca sa nu o pierzi. ceea ce e foarte usor. eu iti recomand sa vb ea la telefon si sa-i zici sa nusi faca nici un plan pentru o zi (care vrei u) si sa-i zici ca vrei sa petreci cu ea 1 ora 2 sau cat vrea ea.winking Succeshappy