| Vlad162 a întrebat:

Hei,am si eu o poveste mai trista putin si am nevoie de un sfat.
Incep mai pe scurt.
Sunt baiat, 17 ani la fel ca si prietena mea cu care aveam un an jumate.A ajuns ea la concluzia ca nu are timp de o relatie si ca are nevoie de timp pentru scoala si proiecte asa ca a renuntat fara nicio parere de rau la mine.Acum,eu stau si ma gandesc mereu la ea,chiar sufar,si tot incerc sa mi-o reapropii.ea ma blocheaza in tot ce fac. Nu imi raspunde la telefon,la mesaje,sau pe fb,in schimb sta si da commenturi aiurea cu prietenele ei.
Avem un prieten comun cu care am vorbit recent si care mi-a zis ca ea i-a zis ca a inceput sa vorbeasca cu unul si ala o tot invita in oras si ea ar vrea. Imi venea sa ma rup in doua,nu stiu ce sa fac. Chiar am pus suflet in relatia asta si nu vreau sa se ajunga la bataia asta de joc.
Asta as uri cel mai mult,sa o vad cu altul,sa faca ce facea cu mine cu altul, nu stiu.
Ce sa fac? Orice sfat sincer e binevenithappy

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Alemoni a răspuns:

Bună!
Hristos a înviat! happy
Îmi pare rău de povestea ta. Ceea ce probabil a lipsit din relaţie a fost comunicarea. Dacă te-a minţit în legătură cu timpul şi organizarea pentru şcoala numai pentru ca ea să filtreze cu un alt tip şi nu ţi-a zis că s-o fi îndragostit de altcineva. atunci ar trebui să o laşi ( ştiu că te macină gelozia ). Dacă, însă nu te-a minţit şi ea chiar are nevoie de mai mult timp ar trebui să o înţelegi dar în cazul ăsta să te înţeleaga şi ea pe tine pentru că te gândeşti numai la ea... Comunicarea e calea. Vorbeşte cu ea. Nu băga în seamă ce auzi. De multe ori nu este ceea ce pare şi ar fi urât să o pierzi aşa.
Cheia este comunicarea! Şi asta nu înseamnă numai exprimarea unui sentiment sau a unui gând. Înseamnă să transmiţi păreri dar şi să asculţi.
Sunt sigură cu iubita ta este o fată frumoasă. Este normal să fie invitată in oraş. Suntem adolescenţi şi fluturii ăştia din stomac ne omoară, ştiu. laughing
Fii tu cel care o invită în oraş. Du-te la
ea la liceu dacă nu îţi răspunde. Dacă nu doreşte, gândeşte-te mai bine dacă merită eforturile.
Nu ştiu dacă este bine ce zic însă ştiu că încercarea moarte nu are.
Succes!

| RAY a răspuns:

Acum a ajuns la concluzia asta dupa un an jumatate?
de ce nu ti-a spus asta mai devreme eu nu vad sinceritate din partea ei sincer

cred ca s-a saturat de tine numai te iubeste sau poate umbla cu altu de mai mult timp asta nu poti sa stii,nu cred ca dintr-o data te-a lasat ceva a determinato cineva sau ceva sau niciodata nu ea pasat de tine s-a jucat cu tine, acum ce poti face poti incerca sa o uiti evita de tot sa o vezi, sterge tot, a uita o iubire sincer mai ales este foarte greu, ea cati ani are?

| Vlad162 explică (pentru RAY):

Tot 17
Si oricum, e greu s-o uit iti dai seama, nu poti sa lasi asa un an jumate in spate, sunt atatea amintiri care ne leaga.
Eu vreau s-o aduc inapoi, nu s-o indepartez.

| RAY a răspuns (pentru Vlad162):

Daca as fi in locul tau as mai incerca sa mai am din nou sau macar sa stiu de ce m-a lasat, stiu prin ce treci cu toti trecem

| Vlad162 explică (pentru RAY):

Tot 17 ca si mine

| relian a răspuns:

Ce sa faci? Omule fata nu te place asta e clar.Acum ca fost cu tine a fost ca voia si ea pe cineva.Acum cind a vazut ca e cautata ti-a bagat chestia cu scoala.Insanu e deloc asa ca se ocupacu scoala.Ala era un motiv sa iti dea liber.Deci clara nu te vrea.Deci nu ai ce face.Cauta si tu alta fata care sa-i placa de tine.Ai muri ce tot bati cimpii.Esti mic asa ca uito, gaseste alta ca fete sint balamuc. Tipaumbla dupa unu altu azi vede unu gata il vrea, miine vede altu poate care arata mi bine ca cel pe care il are si imediat gata il vrea pe ala si asa mai departe.nu stie ce vrea.Probabil sinteti copii aveti vreo 12-15 ani.Si cu tine ce facea? Sex sint sigur canu ati facut asa ca o sa iti treaca. Iubirea vine atunci cind faci sex.Nu exista iubire, dragoste fara sex.Aia este doar dragoste fata de parinti, frati.In rest povesti.Stai linistit ca apare el alta fata.

| Cristiann25 a răspuns:

Iti spun eu ca si-a gasit pe altul cu siguranta! Eu zic sa te duci sa incerci pentru ultima oara cu un buchet de trandafiri, sa vorbiti fata in fata, sa ii spui ce simti si daca mai exista vreo sansa sa va impacati! Cand iubesti pe cineva nu lasi persoana aia sa plece de langa tine asa ca nu te da nici tu batut!"Speranta moare ULTIMA"! Succes!

| e7d7n7 a răspuns:

Tu ar trebui să accepţi că fata nu mai simte nimic pentru tine şi aia e, treci mai departe! Nu să te plângi ca un copil de grădiniţă că nu-i ia mă-sa jucării.

| LittleLuciane a răspuns:

Uite ce am facut eu pentru ca am trecut prin asa ceva.el tot nu ma baga in seama si obosisem aproape 1 an sa tot sufar dupa el..intr-o si am stat si m-am gandit ca cel mai bun lucru sa scap de asta ar fi sa ma rog asa am si facut mereu ma rugam sa pot trece si peste asta si Dumnezeu a fost langa mine si m-a ajutat cu bine peste.acuma pot sa il vad cu oricine ca nu mai am nici un fel de remuscare..succes sa treci si tu la fel ca minewinking

| farsoareaehheee a răspuns:

Pai fi mai optimist probabil e plictisita de relatia voastra, demonstreaza-i co iubesti, iar daca nu va functiona inseamna ca nu mai e atrasa de tine, de relatia voastra, nu fi trist mai sunt si alte fete. happy