| Vlad162 a întrebat:

Hei,am si eu o poveste mai trista putin si am nevoie de un sfat.

Incep mai pe scurt.

Sunt baiat, 17 ani la fel ca si prietena mea cu care aveam un an jumate.A ajuns ea la concluzia ca nu are timp de o relatie si ca are nevoie de timp pentru scoala si proiecte asa ca a renuntat fara nicio parere de rau la mine.Acum,eu stau si ma gandesc mereu la ea,chiar sufar,si tot incerc sa mi-o reapropii.ea ma blocheaza in tot ce fac. Nu imi raspunde la telefon,la mesaje,sau pe fb,in schimb sta si da commenturi aiurea cu prietenele ei.

Avem un prieten comun cu care am vorbit recent si care mi-a zis ca ea i-a zis ca a inceput sa vorbeasca cu unul si ala o tot invita in oras si ea ar vrea. Imi venea sa ma rup in doua,nu stiu ce sa fac. Chiar am pus suflet in relatia asta si nu vreau sa se ajunga la bataia asta de joc.

Asta as uri cel mai mult,sa o vad cu altul, sa faca ce facea cu mine cu altul, nu stiu.

Ce sa fac? Orice sfat sincer e binevenit

5 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Dupa cate spui ea nu mai vrea sa fie cu tine; laso 2-3 zile, nu vorbi cu ea deloc nici pe net ori telefon, dupa aia te duci la ea si o saruti ceva mai brutal, te intorci si pleci fara sa-i zici nimic; apoi o lasi sa zica ea ceva daca nu zice nimic in urmatoarele ore, zile nu creca mai vrea o relatie cu tine, e alegerea ei

| Chαяtreux a răspuns:

Uit-o. Te tii degeaba dupa ea daca nu te mai place.

| HueyFreeman a răspuns:

Ma ****, uite cum faci. Iti procuri o pereche de cojones si treci peste. Daca ea nu este in stare sa te respect si vrea sa fie curva, atunci las-o sa fie curva.

| iRealistul a răspuns:

Din pacate, ceea ce poti sa faci este sa iti vezi de drum. Daca ea 'a luat o pauza', sunt slabe sanse ca sa se intoarca inapoi. Daca observa ca baiatul cu care a vorbit nu este de fapt genul ei, e posibil sa ii fie dor de tine. Te-as sfatui sa o lasi moarta pentru moment, pentru ca din pacate cu cat vede ca te consumi mai mult cu atat ii vei da mai mare satisfactie. Stiu ca este greu, multi am fost pusi in postura asta, dar nici unul nu a murit. Capul sus, mai are balta peste! Iti urez succes.

| SerafimHD a răspuns (pentru iRealistul):

Ba au mai murit unii dar nu " intregi la cap"