| CristinaCtC a întrebat:

Hei.Am si eu o problema.
Sa incep cu inceputul.Imi place de un baiat ceva mai mult de cat mi-a placut de altii. Ne cunoastem de 2 ani si a inceput sa imi placa de el din ce in ce mai mult.Ne placem reciproc...nu ca asta ar fi problema. Dar i-am aruncat mamei apropo-uri si a zis ca nu e de acord de la varsta asta -14 ani- sa am prieten. Bine. pe de o parte o inteleg, mna 14 ani mai bine cu mana pe carte, dar nu stiu ...chiar simt ceva pentru baiatul acela.
Deci e clar ca daca ii zic mamei de chestia ca imi place de un baiat nu o sa ii pice prea bine. Ce as putea face? Orice sfat m-ar ajuta nespus. :*

4 răspunsuri:
| ZORRA a răspuns:

Vorbeste cu mama ta... spuni ca te vei tine de carte chiar daca vei fi cu el vei iesi vinerea si sambata seara si duminica putin si vei vedea ca te va lasa

| neutrino a răspuns:

Totusi, vorbeste serios cu mama ta, fara sprijinul ei nu vei putea face nimic, nici acum, si nici in viitor.

| sofisis a răspuns:

Ma, sincer...mama habar nu are cati prieteni am avut eu. Nu am simtit nevoia sa ii spun. Bine, la varsta ta eu aveam relatii tipice pentru 14 ani... fara sex, fara tot felul de dubiosenii.

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

E normal ca mama ta sa zica asa vrea sa te protejeze mai ales cum e in ziua de azi, dar sa stii ca daca incepi ceva cu el tot se va afla si apoi se va supara ca n-ai incredere, incearca o relatie cu baiatu` asta momentan mai secreta, apropie-te de el indragostestete mai mult de el, iar apoi ar terbuii sa nu lasi sa se auda vorbe la mama ta, ar trebui sa-i zici, daca nu e prea mare fata de tine, si e baiat " cuminte " nu exagerat dar cat de cat fara anumite prostii, e bine ii vei zice si daca e mai tanara te va intelege sigur, iar asa o sa il prezinti daca e respectabil cat de cat, mama ta nu va zice nimic chiar daca ai 14, dar daca esti intrazneata si o sa incepi sa te saruti pipai cu el nu te-as sfatuii sa-i spui mamei tale, dar incearca ce-am zis, iubita mea la fel s-a cam ferit, pana la urma s-a aflat a certat-o mai mult ca nu i-a zis, nu ca are un prieten happy si nu cred ca fost rau ca acum stie si e mai bine, Deci eu asa zic Bafta!