| BubbleShoot a întrebat:

Ma ajutati si pe mine cu ceva? >: :* FUNDA FUNDA!
deci sa incep asa. ieri prietenul unui baiat de care imi place m-a intrebat daca vreau sa fiu cu baiatul ala si pe moment am zis ca nu stiu.(dar eu vr sa fiu cu el ) acum cum sa fac? cui sa ii zic ca vreau sa fiu cu baiatul acela. m-am gandit sa il intreb pe baiat(de care imi place) daca la pus pe pr lui sa ma intrebe daca vr sa fiu cu el si de acolo restul. ca de placut ne placem reciproc credlaughingdin moment ce imi zice ca sunt frumoasa si ca daca nu megem sa ne plimbam.si etc. va multumesc si va rog un mic sfat daca puteti. cum sa procedez in continuare?:*:*: funda funda funda big hug love strucklove strucklove strucklove struck

Răspuns Câştigător
| Roxana121 a răspuns:

Foarte bine ai facut cind ai zis ca nustii daca vrei sa fii cu x, poate te-a pus la incercare sa vada ce zici, poate chiar te place sh x, sh vrea sa stie daca e sa faca un pas spre tine tu nu-l vei refuza, si uite asa sunt mai multe variante.Parerea mea este ca nu trebuie sa faci nimic, x trebuie sa inceapa primul vorba cu tine in nici un caz tu, daca te place el o sa te invite la plimbare sau chiar la o intilnire. Fundita primescbig grin

| BubbleShoot explică (pentru Roxana121):

Chiar m-a intrebat daca sa mergem la o plimbare dar ma ore mate rom si o gramada de teme si in saptamana aia nu puteam si am zis ca acum scuze nu pot dar poate vb la tel.si am fc schimb de nr.deci mersii mult

| Roxana121 a răspuns (pentru BubbleShoot):

Atunci e mult mai simplu si mai usor, daca ati facut schimb de nr, o sa iti scrie el sau o sa te sune, daca nu, incearca tu cu un sms simplu salut ce faci? sh vezi ce rasp, si incetu cu incetu daca e veti fi impreuna. Faza este ca nu trebuie sa-i arati ac esti moarta dupa eltongue fii simpla fii tu insusi zimbesteti sh totu va fi ok:Suucces pup

| BubbleShoot explică (pentru Roxana121):

Esti foarte draguta.mersii.daca vrei sa mai vb pe mess.scrie mesaj cu id tau.te puup

9 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Sa.ti intre bine in cap
tu il placi, el te place
ce mai vrei?
te duci frumos la el cand sunteti numai voi doi si.l saruti, merge si pe obraz daca...
sau il imbratiseji. inima iti va spune ce sa faci si vei simtii ceva puternic in momentul in care il vei vedea. trebuie doar sa iti urmezi inima. totul va fi bine, deoarece va placeti unul pe altul.

| Buleja_Iasmina_1994 a răspuns:

Incearca sa il abordezi pe acel baiat si spune-i ce simti fiindac dupa ce ai spus si el te place, daca ai spus ca acel baiat si-a pus amicul sa te abordeze si sa te intrebe daca vrei sa fi cu el inseamna ca e mai timid.incearca sa faci u primul pas si cu siguranta vei avea rezultate bunehappySucces!

| darkangel123 a răspuns:

Pai acelui prieten.ns dar zii k ai o parare buna despre baiatul ala de care iti place, ca e dragut ca e de gasca evita sa zici nu. sau sa dai impresia ca esti obsedata si sa zici da!

| DeeaDeutss a răspuns:

Bine ar fi sa il intrebi in fata daca te place. daca spune da il intrebi de prietenul lui. daca spune nu te dai pe langa el cam ce mi.ai zis si uh mie.

| andreea00eu a răspuns:

Pai,pai,pai...Du-te la acel baiat care te-a intrebat si spune-i ca te-ai gandit la acea intrebare,deci da iti place de el. Daca se poarte cu tine asa cum ai zis, cat de curand o sa fiti impreuna:d... Daca asa nu vrei, fa cum ai zis tu

| AnOnIm999 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu il intrebi direct daca vrea... vorbesti si u cu el obisnuit si daca el te place sigur nu va ezita sa te intrebe peronal, nu trebuie sa il intrebi u. DEci trebuie decat sa comunici cu el iar restul vine de la sine ...Bafta!:*