| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Ce parere aveti despre acele fete cuminti, destepte, foarte frumoase si totusi care nu dau sanse reale nimanui, decat false. Fete care se dau superioare si vorbesc cu toti baietii in acelasi mod, in care le iau mintile, ei ajungand sa creada ca ele ii vor, cand de fapt sunt doar "o marfa". Fete care nu vor nimic si nu simt nimic de la inceput si totusi se prefac ca simt pentru a le fi si mai tare pe plac, dar apoi te dezamagesc pentru ca ti-au creat atatea sperante si totusi false. Care nu vor sa apartina vreocuiva si totusi se prefac ca vor. Care iti spun atatea chestii doar pentru ca le spui si tu si stiu ca iti vor placea, pe cand nu sunt deloc adevarate. Care iti spun practic "te vreau" pana in ziua in care chiar te pot avea si "le trece" prin minune tot, dându-ti seama ca totul a fost un joc si ai cam fost luat de prost in el. Al naibii de inocente totusi si senzuale dar..parcă din piatră. Nu stiu daca ati intalnit asa ceva, dar nu vi se par malefice? Sau neserioase? Sau ...curve? Oare ce le face sa fie asa?

4 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Si cand gaseste unu care ii pune "capac"...

| RAY a răspuns:

Si baieti care spun ca conteaza sufletul,personalitatea dar ei saliveaza dupa alea frumoase si stau cu aia doar pentru sex cum sunt? o fata daca nu face sex cu tine e curva, daca face sex cu tine iar e curva daca te lasa dupa un timp, la uni fetele mereu sunt curve iar ei mari sfinti, ce sa spun isi merita soarta toti sclavi astia vaginali, bravo lor

| OldSoul a răspuns:

Ai sa-mi bag... dar dezamagit/suparat (frustrat) mai esti laughing

De parere, nu am nici o parere despre ele, dar iti voi explica putin modul lor de gandire pentru a le intelege mai bine aceasta atitudine.

Ideea lor e simpla, acorda de la bun inceput tuturor aceleasi sanse, sperand, ca din aceea multime, unul rezoneaza cu dorintele lor.

Ele iti dau impresia ca te plac, sa ai incredere in tine, sa poti fi tu cu ele, de aici intervin problemele, majoritatea cred ca gata, au castigat-o pe respectiva, si nu mai incearca sa-i starneasca atractia, ea constata asta, mai asteapta un timp si apoi se lipsesc de respectivul.

Ideea in sine e interesanta, acum ce e drept, daca vei cadea in palsa, nu-ti va placea experienta, dar totusi, undeva la baza ideea e gandita bine.

Ideea e urmatoarea, ele vor un barbat care sa le ofere mereu ceva nou, aceea atractie, sa pastreze scanteia aprinsa, astfel intr-o relatie nu se vor plictisi de partener, dar daca tu nu-ti dai seama de asta si lasi garda jos, e clar, te-ai ars.

Concluzia e ca totusi sunt fete inteligente, care-si cauta un partener la aproximativ acelasi nivel cu ele, sau cel putin unul care stie cum sa-si joace cartile.

Sper ca te va ajuta acest raspuns, si ca te va ajuta pe viitor cand vei da de acest gen de tipe.
Acum desigur, trebuie sa stii si cum sa joci acest joc al seductiei, dar aici deja e prea mult de discutat, si ar fi pe langa subiect.

Mult succes.

| Ruben94 a răspuns:

Bunăhappy
Nu am nimic cu genul acesta de zdrențe, vorba aia: *Bag p/u/l/a în ele* laughing
Râdem noi, glumim, dar adevărata problemă este că de la ele iau exemplu prost cele mai mici, și astfel se perpetuează specia viperelor care otrăvesc sufletele unora...