| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Ce pot face dacă am gresit foarte mult in relatia mea si am ranit persoana iubita iar acum el sufera?! Ideea e ca toxicitatea mea l-a indepartat si l-a afectat negativ si la un moment dat amandoi ne-am cam distrus unul pe altul (dpdv profesional). Va rog, nu stiu ce sa fac sa repar ceva si sa nu ma mai urasca

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Unele lucruri ori ce ai face si ori cat te-ai stradui NU se mai pot nici macar... repara. Durerea va ramane in suflet intreaga viata. Raul o data facut este bun facut oricat te-ai mai lamenta ulterior. Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Nu mai ai ce să repari, lasă-l pe băiat, nu îi mai distruge viața.
O dată ce devii o persoană toxică pentru iubitul tău nu mai poți să speri că te va mai iubi. Astfel de acțiuni îl determină să nu te mai iubească. Iar asta înseamnă că nu mai ai ce să faci.
Cere-i iertare și lasă-l în pace.

| Emma30555 a răspuns:

Îți ceri iertare, apoi te retragi. Dar poate nu e chiar asa, depinde ce ai făcut, probabil amândoi ați greșit, vinovăția nu te ajuta, trebuie doar sa schimbi ce e negativ la tine, iar dacă el e supărat sa ii dai timp.

| ywar a răspuns:

La toxicitate se da spor de toxicitate si se da apoi cu insecticid daca nu moare daunatorul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se poate repara nimic.
In primul rând sa faci mici ajustari la tine, sa nu te mai numesti "toxicitate", capul sus el sigur vrea ca tu sa ai mai multa incredere si sanatoasa Nu o problematica. Nu sa fii miloaga, si apropo tu nu-l iubesti intr-adevar daca ai face-o l-ai lãsa in pace, te gandesti la binele tau. Nu la binele lui.

| Paul754880338 a răspuns:

Multe puncte a pierdut femeia si feminitatea in ultima vreme, dar cel mai de pret este sinceritate si abilitatea de a recunoaste greselile facute privindu-si partenerul in ochi. Vezi pe unde ai pierdut-o si tu! Nu cauta o pastila minune sau metode de acupunctura!

| Atlas33 a răspuns:

De apreciat este sinceritatea ta, dar o data asumandu-ti aceasta toxicitate, din start devii autoironica, deci toxicitatea nu exista, nu a existat decat in mintea ta.Ar trebui sa te gandesti ca ar putea fi altul motivul pentru care el sufera,probabil ca unul iubeste mai mult,celalalt mai putin,acesta celalalt trebuie pentru ca esti tu. Asadar,daca tu ai putea sa te intorci la el si sa-i marturisesti,cum ca ti-ar fi drag sau ca ai inteles abia acum ce simti pentru el cu adevarat,atunci, printr-o minune toata suferinta lui s-ar transforma in fericire, doar ca tu, nu simti cu adevarat sa faci aceste lucruri pentru ca nu il iubesti, e simplu de inteles.Gandeste-te ca in situatia asta,indiferent ca el sufera,tot e mai fericit decat tine si,stii de ce? pentru ca sufera din iubire,din iubirea pentru tine,aceasta suferinta a fost jinduita de zei, suferinta pentru care si-ar oferit nemurirea la schimb, doar pentru a simti macar o clipa ceaa ce simte el acum pentru tine.Te uraste pentru ca te iubeste prea mult, te uraste pentru ca tu existi si pentru altul, si poate ca intr-o buna zi il vei uita definitiv.Nu trebuie sa simti mila pentru a te intoarce la el,si nici indatorire pentru a-i raspunde sentimentelor sau suferintei,intoarce-te doar pentru ca chiar asta,,nu''ai avrea sa faci, si daca iti reuseste, si te vei sacrifica lasandu-te iubita de acest EL care sufera pentru tine, atunci vei fi tu cea care va iubi, neiubind chiar.

| AZKE a răspuns:

Încearcă să iti ceri iertare. Dacă l-ai facut sa sufere nu o sa accepte din prima dar cu timpul poate o sa accepte ce s-a intamplat