| Mara. a întrebat:

Hei. Ce se intampla daca in perioada menstruatiei saruti un baiat? Am tot auzit ca nu e bine, dar nu si " de ce ". Multumesc anticipat. :*

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se intampla absolut nimic.

| Emeraude a răspuns:

Nu am auzit niciodata de asta, dar presupun ca este un mit din stramosi.

| Sara2 a răspuns:

Unele persoane fac si sex in timpul menstruatiei si u iti faci griji de un sarut? nu se intampla nimic stai lin

| kaya a răspuns:

Nu se intampla nimic, nu are treaba menstruatia cu sarutul, poti saruta in orice zi si la orice ora vrei.winking

| Ana a răspuns:

Nu are nicio legatura menstruatia cu sarutul.

| soricica a răspuns:

Ce treaba are menstruatie cu sarutul? E o tampenie. Nu are ce sa se intampletongue
Bye:*

| marla a răspuns:

De fapt menstruatia nu are nici o legatura cu orice fel de contact cu un baiat in afara de cel sexual, adica nimic nu se intimpla. N-are de unde sa fie rau acest fapt, e absurd =)

| francesca a răspuns:

Ai auzit ca nu e bine? eu cred ca asta este o aberatie.nu se intampla nimic rau.saruta cat poti, chiar daca esti in timpul menstruatieiwinking

| AdaIoana18 a răspuns:

Nu se intampla absolut nimic. Menstruatia nu are nici-o legatura cu sarutul te poti saruta cat vrei... Te pupkiss

| nuaisomn a răspuns:

Mai Mara mai.in primul rand, ce varsta ai tu? cred ca una foarte fragedahappy
Nu ti se intampla nimic daca te saruti cu un baiat in timpul mentruatiei!
nu stiu de unde ai auzit tu asemenea prostii...stai linistita, saruta-te cu baiatul oricand, nu se intampla nimic!:*

| zoricuta a răspuns:

Ce treaba are una cu alta ca doar nu scrie la tine in frunte ca esti la ciclu. In unele civilizatii di Africa exista mitul conform caruia femeia care este la ciclu este spurcata si nu are voie sa doarma in aceeasi incapere cu restul familiei sau sa doarma invers cum rasare soarele. Slava domnului ca nu traim acolo, ai liber la sarut si la orice altceva. mi-aduc aminte ca acum multi ani cand eram la varsta copilariei se credea si se vorbea in soapta ca daca te saruti patimas poti ramane gravida, mai tarziu am aflat ca alta placere iti aduce pe lume bobici dulci. traieste fara nici o grija pana poti si saruta fara ganduri ca mai tarziu apar problemele mari.