| Angelinagabrielamarina0 a întrebat:

Hei cine-mi poate spune cum arata lichidul care curge dupe ce ai ramas gravida?

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Cand ai ramas gravida iti curge un lichid roziu deschis apare dupa ce spermatozoidul a fecundat ovulul, nu stiu in cat timp apare exact undeva la 1saptamana ceva de genu!
Nu toate femeile au aceasta scurgere!
Nu te lasa influientata de lucrurile astea foloseste un test de sarcina!

| pietrean a răspuns (pentru Laura927):

Unde ai citi asa ceva?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam 20% din femei au o sangerare care se numeste sangerare de nidatie, care apare cand gametul se fixeaza pe uter. Ea seamana cu o menstruatie, doar ca de obicei vine cu cateva zile mai repede decat data calculata a menstruatiei, este mai redusa cantitativ si cu sange mai deschis la culoare. Dar nu este deloc obligatorie.

| Alcyon a răspuns:

Nu curge niciun lichid

| pietrean a răspuns:

A ramane gravida,inseamna ca, ovulul eliminat de partea feminina,a fost fecundat de spermatozoizii eliminati de partea masculina,in urma unui contact sexual neprotejat. Ovulul fecundat se prinde de peretele uterului, unde se dezvolta primind nutrienti din sistemul sanguin al uterului, al femeii.
Deci, nu este nici-un lichid, care sa-ti atraga atentia ca esti insarcinata.

| Laura927 a răspuns:

Nu am citi asa ceva, am prietene care au deja copii, si eu mi-as dori ft mult si incerc si nu imi reuseste si am tot intrebat prietenele mele cum isi dau seama si unele dintre ele au spus "iti curge un lichid roziu destul de putin, cred ca iti curge atunci cand spermatozoidul cucereste ovulul" nu am vazut acel lichid dar uite ele au copii acum, deci acel lichid exista.

| Laura927 a răspuns:

Nu am citi asa ceva,am prietene care au deja copii,si eu mi-as dori ft mult si incerc si nu imi reuseste si am tot intrebat prietenele mele cum isi dau seama si unele dintre ele au spus "iti curge un lichid roziu destul de putin, cred ca iti curge atunci cand spermatozoidul cucereste ovulul" nu am vazut acel lichid dar uite ele au copii acum, deci acel lichid exista.

| Ciobotaru_Lucian_1990 a răspuns:

Nu este nici un lichid decat cand ti se rupe apa.

| Crucified a răspuns (pentru Ciobotaru_Lucian_1990):

Care dintre băieţaşii ăia de la avatarul tău eşti tu? rolling on the floor

| Angelinagabrielamarina0 explică (pentru Crucified):

rolling on the floor Maxim am spus!