| elenavrs2791 a întrebat:

Hei, dacă cineva îți da șanse mereu, dar îți zice sa nu mai faci cearta pe motive din trecut, ține la tine sau nu?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este vorba ca tine la tine, nu vrea sa isi mai aminteasca de trecut dar daca tu mereu îi amintesti de trecut sau de greselile lui din trecut faci scandal, si de aceea te avertizeaza sa nu mai amintesti trecutul ce a fost a fost, este foarte greu sa uiti si sa stergi cu buretele figurativ vorbind trecutul, sunt multe lucruri din trecut care cauzeaza durere discutii dar asta e viata nu poti schimba trecutul ce a fost a fost, acum totul depinde numai de tine sa privesti in viitor este greu dar cu eforturi vei reusii, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca te tine ca sa profite de tine, pana gaseste alta si te va parasii, ca -n realitate este satul de certurile tale din trecut.

| elenavrs2791 explică (pentru Violleta2022):

Chiar așa e? crying(

| Violleta2022 a răspuns (pentru elenavrs2791):

Bineinteles ca asa este!

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu consider ca da, tine la tine si la viitorul vostru.Sa va certati pentru trecut e chiar stupid, indiferent de motive.Nu degeaba ii spune trecut. laughing Sa stii ca multi apeleaza la aceleasi reprosuri cu trimitere din alti ani, sau chiar la motive care nu mai sunt relevante deloc in prezent, despre celalalt sau despre prieteni, rude etc. Nimic mai gresit!
Nu doar ca este toxic, dar este si grav pentru ca rabdarea se termina la un moment dat, mai ales daca nu e suplinita constant de iubire, respect, intelegere si comunicare.

| Marius22222222222 a răspuns:

Daca e vorba de nebunia aia cu videochat la facultate și încă îți dă șanse...e de bine

| elenavrs2791 explică (pentru Marius22222222222):

Nu e vorba de aia…

| Marius22222222222 a răspuns (pentru elenavrs2791):

Te pot ajuta cu ceva?

| Punctsivirgulaa a răspuns:

Depinde acum si ceea ce a fost in trecut..Eu zic ca da tine la tine si probabil ar fi bine sa va faceti amintiri noi daca nu a fost asa naspa trecutul ala.

| Anonimulll22352 a răspuns:

Da, eu așa zic!