| anonim_4396 a întrebat:

Se zice ca tiganii se cearta si injura in fiecare zi.
Pe ce motive se cearta si se injura intre ei?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa comunica ei si trebuie intelesi, atfel inseamna ca nu intelegem democratia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe bani, pe ce sa se certe. Nu ai văzut ca nenorocirii isi chinuie si copiii pentru bani?

| frostxtq a răspuns:

Sunt si tigani care au de toate si nu au motive de cearta. Asa sunt ei, tipa unii la ceilalti, majoritatea sunt needucati si chiar daca nu se cearta mereu, din cauza felului de a vorbi si din cauza faptului ca nu intelegem ce spun credem ca se cearta.
Asa sunt tiganii, nu ii poti schimba.

| AnonimulNrc a răspuns:

Se cearta de la biciclete.