| ManeStefane a întrebat:

Hei,deci sa incep "povestea". E o fata la mine in clasa si mereu in toate orele sau in pauze ma tachineaza si imi face glume (numai pe mine in special) si cand o intreaba cineva daca ma place sau are ceva cu mine zice ca nu, ca vrea doar sa ma enerveze, si mie la fel cand o intreb ce vrea.Eu nu o bag in seama laughing) (ce bad boy sunt stiu) si cand nu o bag in seama nu ii convine deloc.Azi ii era rau si s-a pus langa mine pe banca si a inceput se punea langa mine, insistent (aproape ma lua de brat) si cica ii era frig -_-.Ce ziceti, simte ceva pentru mine sau decat ma tachineaza asa ca intre prieteni? (sa stiu daca sa o "tachinez" si eu sau sa o las in pace).

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Eu cred ca te place putin si oricum ii place mult prezenta ta si probabil se simte atrasa exact de indiferenta asta cu care o tratezi.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este mult prea evident faptul ca nu-i esti indiferent si de asemenea ca doar teama de a nu fi refuzata in mod direct o face sa nu-ti spuna in mod direct ca ar dori sa deveniti ceva mai mult decat niste simpli colegi de clasa. Se pare ca doar ochii tai nu sunt in stare sa vada un lucru atat de evident pentru restul colegilor. Daca nu iti este complet indiferenta, ar fi cazul sa o intrebi in mod direct. Succes.

| writtennnns72 a răspuns:

Tu vrei să pari indiferent cu ea dar gândeşte-te ce te vei face dacă o să apară alt tip în peisaj, nu ştiu dacă o să-ţi placă. De-obicei nu observăm ce avem lângă noi până nu pierdem. Voi ce aveţi de pierdut? Nu îţi recomand să vorbeşti cu ea despre asta pe facebook sau alt site de socializare deoarece poate o să te refuze şi te vei face de râs iar ea va arăta tuturor, poţi să mergi cu ea într-un loc mai retras şi să vorbiţi deschis despre acest lucru, iar dacă o vezi amuzată renunţă, pentru că sigur nu e interesată. Dacă doar face glume cu tine şi stă pe lângă tine ori e interesată ori n-are ce să facă, şi eu fac la fel cu un băiat şi nu sunt interesată deloc, suntem doar amici şi de multe ori ne certăm, dar totuşi ai grijă ce faci.
Baftă!

| ManeStefane explică (pentru writtennnns72):

In primul rand, eu chiar sunt /am fost indiferent pana la faza asta la care colegii mei "Ce ma? Sunteti un cuplu?","Ce frumosi pareti impreuna!" la care ea nu a parut fi deranjata deloc. Oricum e noua la mine in clasa (anul asta a venit) si de cand a venit celelalte fete mi-au zis ca a pus ochii pe mine, dar eu am tratat cu indiferenta totul.A da si altii(multi, foarte multi) se dau la ea, si sfarseste sa stea tot in preajma mea. Hm. am vrut decat sa stiu daca merita atentie (nu zic asta ca sa ma dau smecher sau ceva).

Răspuns utilizator avertizat
| crispi086 a răspuns:

Da, te place. Ii place faptul ca te enerveaza si ca tu nu reactionezi in vreun mod negativ dar cred ca o schimbare brusca a comportamentului tau nu o sa prea aduca bine in relatia voastra de prietenie. Adica asta inseamna ca nu trebuie sa incepi de maine sa o tachinezi cand tu abia de o bagi in seama cand ea te enerveaza (sau cel putin asa am inteles). Cel mai indicat este sa o iei usurel. Sper ca te-am ajutatwinking.