| ericka9 a întrebat:

Hei din nou. M-am gandit sa-mi fac ziua intr-un club de la mine din oras dar este o problema:nu am mai iesit in vreun club de la mine in oras, nu m-a lasat tata, dar stiu cum sa ma comport intr-un club(am mai fost, la verisorii mei care stau in alt oras, sau la mare in cluburi), nu ar fi asta problema, ci ca ma tem sa nu ma fac de rassad. Sa zicem ca ma duc in club, ma urc in taxi si ma duce acolo dar mai departe ce fac?laughingNici nu stiu unde e intrarea, unde e barul, care canapele sunt rezervate sau nu, etc. Si ma tem sa nu se ia cineva de noi(vom fi doar fete). Dar in acelasi timp ma gandesc ca, ce naiba, doar e ziua mea, azi risc fie ce o fi! Si nu as vrea de ziua mea sa stau in casa, in loc sa ma distrez.
Deci, aveti ceva sfaturi pentru mine? Si scuze categoria.

2 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Imi imaginez ca nu ai mai mult de 15 ani, dar te consideri deja mai inteligenta decat taica-tu. Ceea ce trebuie sa iti intre in capul ala sec este ca un parinte iti vrea intotdeauna binele (doar daca nu cumva e un psihopat care vrea sa ti-o traga). Daca tac-tu nu te lasa inca in club, eu zic ca stie el ce stie si ar trebui sa il asculti. Dar orice ti-as spune eu aici, nu cred ca va avea efect, pentru ca tu esti foarte desteapta si nu te lasi influentata de un prost ca mine si ca tac-tu.
Un singur lucru iti spun. Daca tot o sa faci ce vrei tu...nu va duceti in club ca pupezele, neinsotite pentru ca s-ar putea sa aveti o experienta cel putin neplacuta, ca sa nu zic mai rau. Luati cu voi niste baieti, dar baieti de incredere. Chiar daca nu vor fi ei niste bodyguarzi, grupul va fi totusi mai protejat decat daca va duceti singure si evitati in felul asta sa fiti luate cu japca de cine stie ce interlopi.

| DuReX a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic cam greu daca nu cunosc locul...la multi anii...