| Drinni a întrebat:

Hei Grlshappy. Dau fundita pentru cel mai interesant raspunshappy... Voi la ce varsta v-ati vopsit prima data si ce culoare? care au fost reactiile celor din jur?happyxoxo

11 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

M'am vopsit prima oara la 14 ani brunet-albastrui. Si nu se deosebeau decat reflexele, eu sunt bruneta happy.

| Douapunccteunics a răspuns:

La 13 ani jumate.

Blond-cenusiulove struck

| saymoon a răspuns:

O singura data, mi am facut niste suvite blonde, undeva pe la 12 ani.De atunci nu m am vopsit deloc. Dar nu vreau sa ma vopsesc pe tot parul, mi l las asa cum e el de la natura - saten roscat.

| anaaa13 a răspuns:

Pai am fost roz vreun an.laughing).
Dar ma rog chiar imi statea super bine happy
Si asta a fost undeva pe la 14 ani.si am fost roz pana pe la 15 si ceva happy

| elenaA_9063 a răspuns:

Pai, eu la 15 ani m-am vopsit cel mai afurisit rosu posibil. Toata lumea imi spunea ca imi sta foarte bine, ca am fost curajoasa, etc. Acum cand vad poze din perioada aceea ma iau durerile de cap pentru ca daca ma puneai intr-o intersectie opreau toate masinile ca eram mai rau ca semaforul. Cand m-am vopsit satena la loc, toata lumea imi spunea ca mai bine imi sta naturala, dar cand eram cu rosul ala in cap unul n-avea curaj sa-mi spuna ca-mi sta oribil... Vezi ce perversa e lumea? laughing

| adelynaa a răspuns:

Eu m-am vopsit anul trecut adica la varsta de 17 ani
m-am vopsit din 2 motive :
1. vroiam o schimbare
2. aveam fire albe in cap ( mna se int chiar dc nu este varsta potrivita pentru fire albe)
si mi-am zis sa ma vopsesc. parul meu natural il am un saten inchis si mi-am cumparat o vopsea de la palette cred nu mai stiu da era saten ciocolatiu si mi-a iesit ft bine. toata lumea imi spunea ca mi-a iesit ft bine ca imi sta ft bine, iar acum nu de mult inainte de craciun ca sa spun exact mi-am cautat o vopsea cei drept ma grabeam si nu m-am uitat atenta la ce iau ca nuanta scria saten ciocolatiu sar mi-a iesit un roscat inchis cum era desenat si eu asal'am luat... m-am vopsit cu aceea vopsea si mie personal nu mi-a placut dar ma incurajat cei din jur spunand ca culoarea ma prinde si etc. eu acum ce sa zic m-am obisnuit cu ea dar vreau in curand sa ma vopsesc din nou. nu toata si ceva suvite sau varfurile dar ink nu stiu exact... bine nu eu m-am vopsit ci o prietena ca dc ma vopseam eu nu stiu ce iesea laughing

tu te'ai vopsit? sau ai vrea?

| babyblue a răspuns:

Pai.nu m-am vopsit si nici nu am de gand.
1.Nu vreau sa ajung la 20 de ani fara par in cap.
2.Culoarea parului meu e mult prea frumoasa.(de obicei culoarea naturala a parului este frumoasa).

Succes.

| ela_9708 a răspuns:

Pfflaughing la 15 ani sh cine crezi ca ma vopsit fratimiulaughing:O ma manjise sh pe fata, greu sa mai luatlaughing off doamne, cei din jur mi-au facut complimente:* aa un ciocolatiu asa:*

| dEEa_8468 a răspuns:

Nu m-am chiar vopsit
la 12 ani doar 3 suvite roscate dar nu prea se vedeau

| sCHmeTELinG a răspuns:

Pai primadata am inceput sa-mi vopsesc bretonul(sa nu ma certe mami)happyasta a fost pe la varsta de 13 ani jum.Eram satena la par, la 16 ani am inceput sa ma vopsesc cu negru, cu toti au fost uimitzi ce bine imi statea.Sti cum e orice om cind asi schimba ceva nou la el e ceva minunat pentru persoanele din jur mai ales daca te iubesc(ma vopseam de 3 ori pe an)eram nebuna dupa culoare aceastahappy. Intro zi m-am vopsit de 3 ori cu culori diferite desigur(1-violet inchis, 2-castaniu si pana la urma tot la negru am ramas)Am fost vopsita si blonda dar nu am stat mult doar 3 sau 4 luni pentru ca mi se distrugea parul.Acum ma vopsesc doar de 2 ori pe an pentru ca stiu ca suna stupid dar ai face bine la parul meu(parca ai da viata happy )Acum sunt vopsita ciocolativ.trebuie sa-ti alegi culoarea dupa tenul tau sa te avantajeze sa te faca sa arati de varsta TA(frumoasa)anumite vopsele te inbatranesc, asa ca ai grija ce vopsea o sa alegi bafta... funda?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ink nu m.am vopsit...am 14 ani si parintii nu m.ar lasa.in plus nici nu vreau, imi place parul meu si nu am d gand sa ma vopsesk!