| MegaProXtreMm a întrebat:

Hei,hei:*.E un baiat care tot imi spune ca ma iubeste(de vreo 20 de ori pe ziyawn ), ca sunt frumoasa, imi trimite melodii de dragoste pe mess etc.dar faza e ca. daca tot ma place de ce nu ma intreaba daca vreau sa ma pun cu el?puppy dog eyes.Dau funda celui mai bun raspuns:*

Răspuns Câştigător
| Alina14_7933 a răspuns:

Hmm. Eu ma gandesc ca poate nu e pregatit. Iti spune ca te iubeste, ca esti frumoasa, dar ti-o spune live? Sau pe mess/facebook/mesaje? Daca nu iti spune in fata chestia asta, inseamna ca raspunsul e clar : NU e pregatit pentru asta inca, mai lasa-l sa se maturizeze putin happy. Daca ti-o spune in fata, sincer, nu stiu care ar putea fi problema, probabil e prea rusinos sa faca pasul asta sau asteapta ca tu sa faci pasul acesta, pentru ca el considera ca "si-a facut partea", adica ti-a zis ca te iubeste, ca esti frumoasa, etc.
Cam asta-i parerea mea, sper ca te-am ajutat.
Te-am pupat! happy

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Da' ce te opreste pe tine sa iei initiativa? Nu te-ai gandit ca poate ar fi prima relatie pentru el, si nu stie ce si cum sa faca? Si nu a facut destule chiar si asa, ca sa te pui cu el, asa cum spui? Ar trebui apreciat pentru ca si-a invins timiditatea ca sa-ti spuna aceste lucruri, nu sa-i cauti nod in papura pentru ca nu face cum crezi tu ca ar trebui sa faca.
Acum, daca iti place de baiatul asta si crezi ca poti sa-l apreciezi la adevarata valoare si sa nu-ti bati joc de el, atunci fa tu primul pas, altfel mai bine spune-i sa nu-si faca mari asteptari.

| Purec a răspuns:

Esti toxica si vrea sa isi pastreze sanatatea

| neutrino a răspuns:

Fiinca el nu stie ce inseamna "sa ma pun cu el".

| Cosmin1I a răspuns:

Posibil sa ii fie frica de un raspuns negativ.Dc nu ii dai de inteles ca sentimenul este reciproc si poate atunci va face si el urmatorul pas.

Răspuns utilizator avertizat
| Loreddana a răspuns:

Cred ca voiai sa zici : "sa mi-o pun cu el"

| DuzzyDrey a răspuns:

Tu il placi? sau el stie ca il placi in cazul in care il placi? daca nu stie ca il placi(daca il placi) normal ca nu prea merita sa te intrebe mai intai incearca sa te "cucereasca" sa te curteze si apoi dupa ce incepi sa dezvoltii sentimente trece la actiune. dar daca deja stie ca si tu il placi nu stiu ce mai asteapta. thinking poate nu e sigur

| blablabla1 a răspuns:

Puneti-o cu mine, in timp ce el se mai gandestelaughing)