| OchiiAlbastrii20 a întrebat:

Fetelor, am nevoie de ajutorul vostru:

Mama mea ma intreaba mereu daca am iubit sau daca imi place de cineva.iar eu raspund de fiecare data ca nu...
Si ea imi spune: Off..esti prea mica sa ai iubit, sau: E mai importanta scoala decat baietii.
Dar faza e ca mie imi place de un baiat..si chiar m-a intrebat daca vreau sa fiu iubita lui. love struck
I-am zis sa-mi dea timp, in jur de o saptamana. Mai am 3 zile ca sa ii raspund, dar nu asta e problema.
Problema este: Cum pot sa o conving pe mama (si pe tata) sa ma lase sa am iubit?

P.S.: Tata e de aceeasi parere cu mama :-(

Dau Fundita celui mai bun raspuns happy kiss

Răspuns Câştigător
| Jenniffer a răspuns:

Pai, cand te mai intreaba daca iti place de vreun baiat spune-i ca este unul si poti sa-i spui ca e prietenul tau/viitorul. Ca sa o faci sa-si schimbe parerea asigur-o ca nu o sa iti influenteze notele si actiunile sau alte chestii din astea. Dar sa ai grija sa fie adevarate. In legatura cu tatal tau, roag-o pe mama ta sa nu-i spuna pentru ca e foarte ciudat sa te intrebe tatal tau despre chestiile astea. Multa bafta! :*

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca te intreaba daca ai atunci isi doreste sa te bagi pe felie cu unu, fara ezitare ai sanse mari sa se bucure daca iti faci un gagiu.

| Ciufulituuu a răspuns:

Waa ce trebuie ei sa stie ca tu ai iubit? :O

| neutrino a răspuns:

In primul rand tu trebuie sa stii ce inseamna sa ai un iubit si ce faci cu el. Apoi vorbesti cu parintii tai sa-ti dea acceptul, aratandu-le ca esti o persoana responsabila si stii ce faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din faza cu prietenul nu ai nimic bun.Mama ta te pune la incercare ca sa vada ce poti si ce roade a dat educatia ei.
Scoala este mult mai importanta la aceasta varsta.Prieten poti sa-ti faci toata viata ta.
Doar pentru ca toata lumea o face nu inseamna ca trebuie sa ai spirit de turma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintii tai au o viziune vasta despre viitorul tau in lumea pornografiei :/

| OchiiAlbastrii20 explică (pentru anonim_4396):

Ce vrei sa spui cu asta...mai bine iti stergi raspunsul..nu are nici un rost straight face

| LostInBubble a răspuns:

Pai stai de vorba cu mama ta si explica-i ca tie iti place de un baiat de varsta ta si ca vrei sa fi prietena lui. happy
Daca nu vorbesti cu ei nu rezolvi nimic.
Le poti spune ca o sa il prezinti pe prietenul tau.

| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns:

Buna! Uite o intrebare si dupa iti voi raspunde. 1. Cati ani ai?

Deci daca ai sub 15 ani normal ca parintii tau nu te lasa sa ai!
Spune-i prietenului tau (daca il cunosti, iubesti si apreciezi) ca da, vrei. Si peste un an sau 2 sau cat timp vei fii dupa 15 ani sa le spui parintilor.

P.S: Stiu ca parintii sunt asa de grijulii deci spaful meu este dupa 15 ani spune-le.

Bafta bye.

| OchiiAlbastrii20 explică (pentru εʟʟα1Зcσσʟ):

Am 4 anihappy (impliniti in ianuarie)

| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns (pentru OchiiAlbastrii20):

14 sau 4?

| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns (pentru OchiiAlbastrii20):

Imi dai te rog frumos funda?

| OchiiAlbastrii20 explică (pentru εʟʟα1Зcσσʟ):

14 laughing) off. tastatura asta

| Iku a răspuns:

Pai ar trebui sa le arati ca esti o fata matura. Si ca nu esti asa mica cum pari. Dar nu exagera cu maturitatea, ca nu iese bine big grin. Am invatat-o pe pielea mea. Bafta!
Sper ca te-am ajutat