| Ale013 a întrebat:

Hei heii. am si eu o intrebare in legatura cu ceva. Cunosc un baiat cu 3 ani mai mare decat mine,si care vine in vacanta de vara si de Pasti aici,unde locuiesc eu,pe la varul lui. Acum, nu stiu cum sa explic.Eu il plac de cand l-am vazut prima oara dar nu stiu daca si el simte ceva. Mie una,mi se pare timid. Adica nu ma saluta,seara cand iesim afara sta in alt grup,de obicei se plimba cu bicicleta prin fata portii mele si de multe ori, am impresia ca se uita dupa mine; prietenii faceau/fac misto de el ca ma place, ca nu mai stiu eu ce..si de mine la fel. Da' eu nu-l inteleg, sincer. Asa cand ma vede parca se comporta diferit..agaitat,gen..nu stiu,iar atunci cand pleaca inapoi, unde locuieste, nu zice nimic..defapt ce sa zica daca nu vorbim laughing. totusi, timid, timid dar daca ar simti ceva nu ar vorbit cu mine in toti 5 anii astia de cand ne stim,nu? Ce naiba,e atat de bleg?! Mie sincer, imi e asa sa-l intreb ce e in inima lui, ca apoi aud discutii.Eu stau intr-o zona in care se barfeste mult,iar acele "persoane" il stiu pe el, si zic poate prin absurd le-ar spune. In plus fratele lui mi-a dat cerere pe facebook iar el nu, si intra destul de des..joaca niste rahaturi de jocuri, gen" La ce se gandeste (el) acum?, Ce ii place lui (...) sa faca..Asta-i duss? Am tot felul de ipoteze in cap..Eu anul asta am examen,si incerc sa o las mai usor cu sentimentele, da chestiiile astea ma pun mereu pe ganduri. (Acum' vreau si eu un raspuns clar, daca se poate..defapt,daca il intelege cineva)P.S: felul in care ma priveste mi se diferit, sau doar mi se pare.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tu vrei, el nu poate, din diverse motive. Care este totusi intrebarea ta?

| Ale013 explică (pentru neutrino):

''Earthroot '', mersi mult pentru raspuns, cred ca ai dreptate laughing),...iar pentru ceilalti care imi raspunde-ti, de ex ''neutrino '' : Deci nu m-am exprimat eu corect, nu e ''intrebare'' e un fel de problema...Intrebarea e ce crezi/credeti ca se intampla cu el?

| neutrino a răspuns (pentru Ale013):

Nu poate, nu este capabil de mai mult.

| JustRoxanne a răspuns:

Si totusi, care e intrebarea?

| Ale013 explică (pentru JustRoxanne):

''Ce e-n capu'u lui''? ..mda,''am si eu intrebare'', am inceput cam asa...''am si eu o problema''.

| Earthroot a răspuns:

Poate are pe altcineva.

| Ale013 explică (pentru Earthroot):

Zici tu thinking ..hai ca la asta nu m-am gandit.da' din cele de mai sus nu ti se pare timid?

| Earthroot a răspuns (pentru Ale013):

Nu ma pot lua acum asa dupa impresiile tale care poate sunt create datorita unei preceptii gresite sau sunt superficiale. Daca nici nu schimbi o vorba cu el nu vad cum ai putea sa-i cunosti caracterul. Poate nu-i interesat de tine si ti-ai creat tu singura o iluzie bazata pe cateva barfe auzite.Cinci ani sa nu-ti spuna cateva cuvinte, si retard sa fie, tot se forta si scoatea ceva pe gura, macar niste sunete, un schiuit ceva...