| ela65789 a întrebat:

Hei,imi place de un baiat din clasa,si cred ca si lui, cum ar trebui sa-l >abordez?: Funda:***

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

De abordat, el trebuie sa te abordeze, nu tu! Daca nu este in stare, inseamna ca nu pierzi nimic.

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Să vorbești cu el, să socializezi, apoi o să te invite el afară dacă te place!

| stark47 a răspuns:

Ar trebui sa fii directa, MA REPET a 20 oara azi, sentimentele sunt prea importante ca sa te joci cu ele.profita si bucurate de ele ca le simti

| Ycu a răspuns:

De obicei daca nu este prea timid, ar trebui el sa faca primul pas, daca observi ca nu se intampla asta, cerei si tu un id un facebook, dai o cerere de prietenie si baga-te in seama cu el, cerei o tema, dupa care il intrebi ce mai face, ce vrea sa faca, unde se duce in vacante... etc si dupa raspunsurile lui si daca te va contacta si el iti vei da seama daca i-ai captat interesul.

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Spune-i direct ca il placi nu mai sta pe ganduri plus ca nu ai nimic de pierdut

| XyYx a răspuns:

Vorbeste cu el! Arata-i ca il placi, prin gesturi prin priviri, prin vorbe dulci happy

| sicutaa a răspuns:

In niciun caz ca o c*rva. de exemplu sa te dai la el in prostie, sa ii bati apropouri etc. Vezi daca aveti lucruri in comun, subiecte de discutat. Pentru inceput poti sa il intrebi de un serial despre care stii ca se uita, sau un test etc. Apoi poti sa ii spui ca iti place comportamentul lui (daca iti place), felul lui de a fi. E un compliment minunat! (nu face asta dupa primul dialog)