| venilla a întrebat:

Hei TPU, am o mica problema...imi place un baiat de la alta clasa si ieri cand a fost de serviciu pe scoala am vorbit putin cu el si mi s-a parut ca se uita intr-un fel la mine...ma rog, cred ca doar mi s-a parut. Oricum, vreau sa fiu cu el si nu stiu cum sa il abordez, adica niciodata nu am facut eu primul pas. Ce ar trebui sa fac? Funda! big grin

2 răspunsuri:
| Bia125 a răspuns:

Hei venilla... cred ca cel mai bine ar fi sa intri cu o cuolega cu care el se intelege bine, dupa care incet incet sa faci tu primul pas (sa ii ceri fetei id lui), iar apoi sa vorbiti pe mess sa va cunoasteti, si poate va face el primul pas, dar daca nu il va face el, intreaba-l tu, daca nu incerci nu castigi! Si nu conteaza daca e din alta clasa, conteaza ca voi sa va placeti:X! Sper sa te-am ajutat. Funda?

| maryaloveyou a răspuns:

Pai vezi u acelasi lucru mi s-a intamplat si mie odata love struck si m-am gandit sa ma duc la el zis si facut cand eram fata in fata i-am spus ca trebuie sa ii spun cv l-am tras intr-un colt si cand m-a intrebat daca s-a intamplat cv l-am sarutat dupa aia m-am dus la magazin zambindui asa si-a dat seama ca il plac si am ramas impreuna love struck love struck love struck sper ca te pot ajuta...