| 7octombrie a întrebat:

Hei.
Iubitei mele i-a apărut astăzi o ușoară sângerare..chestia e ca am avut contact neprotejat chiar in ziua ovulației iar peste 4 zile ar trebui să-i vina menstruația.Ce credeți, e gravida?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cu circa 4 zile inainte de menstruatie, sau altfel spus in a 10-a zi de dupa producerea ovulatiei si posibila zi de fecundare a ovulului, se poate intampla ca OVULUL fecundat sa ajunga in locul in care urmeaza sa se fixeze in endometru prin nidatie, procesul de implantare care uneori se poate produce cu o mica si slaba sangerare. Deci exista posibilitate de a fi insarcinata dar la fel de bine cu circa 4 zile inainte de data calculata a viitoarei menstruatii se pot produce mici sangerari care sa anunte pornirea menstruatiei mai devreme cu 1-3 zile fata de data pronosticata. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, a rămas gravidă.