| Bl4Ck4nG3LInTh3D4rCk a întrebat:

Hey,TPU! Daca faci sex neprotejat in apropierea ovulatiei iar dupa 2 zile ai o sangerare usoara, diferita de cea de la ciclu e posibil sa ramai insarcinata?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

NU, acea sangerare este inexplicapila si anormala insa in mod sigur nu are nicio legatura cu o eventuala/posibila sarcina. In privinta raspunsului primit deja, se poate afirma ca este gresit deoarece sangerarea de nidatie, adica de implantare, aceasta se poate produce cel mai devreme incepand din a 8-a zi de dupa fecundarea ovulului, in consecinta mult dupa intretinerea actul sexual.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Dacă spui că e diferită de cea de ciclu, atunci ar putea fi vorba de sangerarea de implantare.
http://www.nastenatural.ro/cum-recunosti-sangerarea-de-implantare/