| Puiul334268 a întrebat:

Buna, am avut un contact neprotejat in ziua ovulației iar dupa vreo 5 zile am avut o scurgere sângerie care a durat 3 zile dar foarte slab cantitativ (mie peste 10 zile trebuia sa imi vina menstruația)
Am facut un test de sarcina negativ iar menstruația mi-a venit cu o zi mai repede in cantități normale. De la ce ar putea fi acea sângerare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Du-te la ginecolog sa te consulte, degeaba stai pe TPU

| Motisor a răspuns:

Ești însărcinată, felicitări!

| Davinna a răspuns:

Buna. Sfatul meu e sa repeti testul de sarcina dupa o saptamana de la incheierea menstruatiei. De multe ori menstruatia poate sa vina chiar si dupa ce ovulul s-a fecundat. Adica poti sa fii insarcinata chiar daca ti-a venit menstruatia. Repeta testul dupa 1 saptamana de la menstruatie iar daca e Negativ, iti recomand sa mergi la ginecolog.