| anonim_4396 a întrebat:

Hei lume! voiam sa intreb daca as putea face cv ca sa nu ma doara cand o fac prima oara.:*si daca doare? dar masturbatul...doare?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar cati ani ai, puisor? Ti-a crescut perisorul? Jos?

| AlexanderAdrian a răspuns:

Daca esti fata, prima data te va durea fiindca in principiu prima penetrare duce la dezvirginare adica ruperea himenului care e un fel de pelicula de piele si e logic ca ruperea ei sa doara, de asta exista si sangerarea. Nu prea ai ce sa faci, e musai ca el sa foloseasca prezervativul iar tu sa ai un lubrefiant pe baza de apa.

Daca esti baiat nu prea are de ce sa te doara decat daca nu folosesti lubrefiant sau niste prezervative puternic lubrefiate, desi nu intotdeauna lubrefierea prezervativului e suficienta.

Masturbarea la baieti nu doare, poate sa doara la fete daca e prima oara si se introduc obiecte dure in vagin care pot duce la ruperea himenului (degete, vibrator etc)

| Alcyon a răspuns:

Mai bine lasi treburile astea pentru mai tarziu.

| Danysan a răspuns:

Urmezi urmatorii pasi :1-Preludiu la greu.2-O atmosfera calda si care sa te faca sa iti doresti sa o faci.3-Cumpara Lubrifiante si o sa iti calmeze din durere cand o faci prima oara.Sa nu lasi protectia deoparte, Fii atent si nu te lasa influentat/a. Masturbarea nu doare dar trebuie facuta cu cap tinand cont ca trebuie sa stii precis ce puncte te fac sa te exciti cel mai tare. Fetele si Baietii au impresia ca, Clitorisu respectiv capu Oragnului Copulator sunt cele mai sensibile dar conteaza si celelalte puncte sensibile pentru a ajunge la ceea ce iti propui!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde foarte mult de baiatul cu care o faci.

Prima oara trebuie sa fii foarte excitata si calma/linistita inainte sa ai contactul sexual. Cu cat esti mai excitata, te lubrifiezi natural mult mai mult si muschii vaginului sunt mai relaxati.

Vei simti oricum durere, dar numai cu miscari lente si usoare iti poate fi mai bine si durerea mult mai suportabila.

Pune-l mai bine pe el sa invete ce sa faca in situatia asta, pentru ca el trebuie sa fie langa tine. Daca te doare, e datoria lui sa te ia in brate si sa te faca sa te simti mai bine, iubita si in siguranta.

Iar masturbarea nu doare. Dar daca esti virgina, sa nu umbli inauntru pentru ca evident, va durea.

| Veromi321 a răspuns:

Nu ai ce sa faci sa nu te doara prima data, e ceva normal. Iar masturbatul nu doare iti aduce doar placere. happy

| ionutzzC a răspuns:

Cati anisori ai pil?