| efttymye a întrebat:

Hei! Luna aceasta mi.a intarziat menstruatia cu 17 zile,am avut si contacte sexuale in acest timp... dar am avut si un taratament cu antibiotice si am fost si putin racita ar putea fi si asta cauza? Simtome de sarcina nu am, adica nu ar fi fost normal( daca e vb de asta) sa am simtome in acest timp?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Sfatosul2012 a răspuns:

Da de obicei se recomanda ca in timpul tratamentului cu antibiotice sa folosesti prezervativul suplimentar cu anticonceptionalele. Antibioticele micsoreaza efectul anticonceptionalelor. Te as sugera sa faci un test de sarcina. Si incearca cand faci tratament cu antibiotice sa te protejezi suplimentar.