| tweety a întrebat:

Hei. Luni mi s a terminat menstruatia iar miercuri seara am facut o cu prietenul meu fara prezervativ dar nu a terminat in mine, in schimb s a prelins si am sters repede cu un servetel umed. E posibil sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul practicat la 2 zile dupa terminarea menstruatiei se incadreaza in cele 9-10 zile considerate cu fertilitate foarte mica.In cazul in care menstruatia ti-a durat 3-4 zile rezulta ca sexul a avut loc cam in ziua a 5-6 -a a acestei perioade in care teoretic probabilitatea instalarii unei sarcini se situeaza sub 5% in conditiile in care se EJACULEAZA INTENTIONAT in vagin.In cazul in care cu toate ca putea sa ejaculeze sperma in vagin fara probleme dar daca nu s-a terminat/ejaculat in vaginul tau, posibilitatea unei sarcini scade si mai mult sub 3%, sau altfel spus devenind teoretic imposibila. Asa cum menstruatia anterioara ti-a intarziat cam 15 zile si s-a produs cam pe data de 17 iulie, tot la fel s-ar putea intampla si acum cu conditia sa nu faceti sex in perioada de fertilitate ridicata care va incepe de prin data de 30-31 iulie si va tine pana minim pe data de 5-6 august. Dar pentru a evita acest stres te-as sfatui ca pe viitor sa folositi un mijloc de protectie.Pana in acest moment sigur nu esti in situatia de a ramane sau sa fii insarcinata. Multa sanatate.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil sa fii insarcinata, pentru ca nu erai in perioada fertila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU, nu mai fiti paranoici,