| Alinușș7278289345 a întrebat:

Bună seara. Revin cu o intrebare.
Zilele trecute i-am facut un oral ejaculând mai apoi, fara a face sex normal. S-a sters cu un șervetel umed iar la câteva minute după am facut sex fară prezervativ. Este posibil să fi rămas spermatozoizi? Care-s șansele să rămân gravida? Menționez ca eram cu o zi inainte de ovulație.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Intotdeauna dupa ce a avut loc procesul de ejaculare a spermei, in interiorul penisului, lipita pe toata lungimea peretelui uretrei ramane o cantitate suficient de mare de sperma care, de regula dupa trecerea a circa 5-15 minute intra intr-un proces natural de fluidizare si in urmatoarele 2 -3 ore intreaga cantitate de sperma se va scurge/prelinge in afara penisului de obicei insesizabil, dar in mod absolut sigur. Acest proces se produce/are loc bineinteles in cazul in care barbatul NU urineaza la scurt timp/imediat dupa ejaculare.
Atat posibilitatea cat si probabilitatea sa se poata forma sarcina in cazul precizat : ''Menționez ca eram cu o zi inainte de ovulație?'' poate fi apreciata ca fiind cuprinsa intre limitele situate intre foarte mare... la imposibil de evitat. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sansele de sarcina sunt maxime, fiindca erai in plina perioada fertila, iar baiatul a avut sperma pe teava de la sexul oral, care s-a scurs involuntar, imediat in vaginul tau, la partida sexuala, lasandu-te gravida.

| Emilian65 a răspuns:

Sansele de a ramane gravida sunt mari.

| Dana1999 a răspuns:

Altădată sa te protejezi. Risc exista si la menstruatie.