| Aldutssss31 a întrebat:

Hei.Ma gandesc de multă vreme la asta si incerc sa gasesc un raspuns.Am aproape 19 ani si până acum n-am avut niciodată o relație, doar aventuri.Mereu cand incercam ceva serios cu cineva se termina in cateva zile.Nu arat rău, de băgat în seamă ma baga destule persoane însă mereu s-a ajuns doar la sex si atat.Mai demult nu mă deranja asa rau pentru ca macar mă distram, dar acum simt nevoia de cineva care sa mă iubească.Nu vreau sa aud chestii de genul,, așteaptă ca o sa vina persoana potrivita".Ce ar trebui să fac?

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu poti face nimic deosebit in afara de a plati un website care se ocupa in gasirea jumatatii. Problema e ca si acolo toti se baga pe toate femeiile inscrise. Un lucru iti va da roade daca cauti in Youtube documentarul secretului vei invata cum sa atragi o persoana in viata ta prin gandire functioneaza 100%

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Oferă şi tu mai mult.Lasă timp, să cunoşti fata de lângă tine.Implică-te mai mult.O fată pleacă dintr-o relație când nu mai găseşte interes.
Schimbarea începe cu/de la tine.

| Aldutssss31 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Sunt fatalaughing)

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru Aldutssss31):

Ouch! Scuze...În cazul ăsta, se schimbă puțin lucrurile. Dacă spui că se ajunge la un singur lucru, tocmai aici e problema. Discută cu partenerul tău şi spune-i că nu cauți o distracție de-o vară.Nu lăsa ca lucrurile să ajungă mereu în acelaşi punct. Poți să duci tu relația la un alt nivel.Nu te arunca prea repede, altfel se pierde interesul.Asta e toată povestea.O fată trebuie să lase şi un pic de mister.

| RAY a răspuns:

Ai curvarit o vreme iar acum vrei sa fi o femeie de casa laughing si exista barbati atat de prosti care cred ca una care a curvarit se va transforma intr o femeie de casa,sincera,fidela, sa nu spui ca sunt misogin,acelasi lucru spun si despre baieti si ei au curvarit apoi vor cica ceva sincer,serios,oameni buni tiparul comportamentului se creaza in timp si devine permanent, in concluzie,curvari raman asa pe viata,luam de exemplu tarile din vest,nord acolo e feminizarea si curvia la putere sunt multe cazuri de femei cu copil, divortata, in schimb in tarile unde nu este promovata curvia rata divorturilor este mult mai mica, o fata sincera, fidela va fi mai mereu, cand omul are experienta el va vrea mai mult, un drogat nu va deveni ca un non drogat din contra va vrea mai mult, faza cu experimentalele nu vor insela e un mit, in Romania dupa 90 rata divorturilor este mult mai mare, oare de ce? curvia se promoveaza si anti familia, si acum vreti ceva serios oameni buni, pai trecutul, omul traieste din trecut, tot ce stim, cunoastem inseamna trecut

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://en.wikipedia.org/wiki/Divorce_demography
https://www.unifiedlawyers.com.au/blog/global-divorce-rates-statistics/

mai mult femeile cu studile inseala mai des dar au copii mai putini vs femei care nu are studi dar au mai multi copii, cuplurile care au mai multi copii au sanse mai putine de divort

https://www.jstor.org/stable/2947826?seq=1#page_scan_tab_contents

| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa ne descrii relatiile avute si motivul despartirii, ca sa vedem unde gresesti si sa te sfatuim corect.

| Aldutssss31 explică (pentru Violleta2022):

Nu era un motiv neapărat, ne raceam unul de celălalt și vorbeam din ce in ce mai putin

| Violleta2022 a răspuns (pentru Aldutssss31):

O prieteni de cateva zile...si apare deja raceala?
haide ma, asta poaet o spui copilasilor pe aici, dar la 50d e nai, nu ma duci pe mine cu pluta, ca apare raceala, acnd abia te indragostesti.
Raceala apare numai daca nu o jinesti, nu-i vorbesti autoritar, nu faci glume de prost gust, nu-i faci inviatii la sex sau alte perversiune...
Ceva s-a intamplat acolo, daca toate fetele te parasesc dupa cateva intalniri. Este ceva ce tu faci si aici nu vrei sa spui, ca nimeni nu te paraseste fara motiv.
Fii sincer cu noi si spune-ne adevarul, ca oricum postezi sub anonmat. Asta daca vrei niste sfaturi sinece si la obiect, ca de vrei mistocareala, o vei primi curand, de la pustii de pe aici.

| mihai69 a răspuns:

Cam(p)ionul zilei strikes again:
===
în 8 Iunie | Ioneasca1001 alias BabaMaria50000 etc. a răspuns (pentru Aldutssss31):
... Ceva s-a intamplat acolo, daca toate fetele te parasesc dupa cateva intalniri.
====
Ce fete s-o părăsească, dacă ea însăși e fată? Și nu, nu e lesby...
On topic: se pare că nu reușești să discerni dintre posibilii parteneri pe cei ce nu vor decât trupul tău, fără să dorească o relație mai profundă și de durată.
Pentru început, ar fi bine să îți impui să nu mai cedezi atât de „ușor" ca până în prezent.
Cei ce nu vor pleca după al douăzecilea refuz s-ar putea să aibă vreo șansă să te cucerească și emoțional.

| Drimmero a răspuns:

Nu stiu cine ar avea atata curaj sa te accepte. Tu incearca, nu ai ce sa pierzi/

| LoveSleep a răspuns:

Cine crezi că ar vrea să se complice cu iubirea cand poate doar sa faca sex cu tine? Și cine crezi că te-ar vrea "doar al lui" dupa ce ai fost a tot orașului?

| Plato a răspuns (pentru LoveSleep):

Ai o funda de la mine.
Exceptional raspuns.

| Andreeush a răspuns:

Poate nu ai știut cum să fii într-o relatie, cum să iubești pe cineva.
Oricum ești tânăr, poți găsi oricând pe cineva care să te facă fericit.

| Plato a răspuns:

Tipul de barbati care iubesc intr-adevar o femeie, mi-e greu sa cred ca se uita la cineva care si-a batut joc de trup si suflet ducand o viata destrabalata si desfranata.
Niciun barbat cu un gram de inteligenta nu s-ar coborî la a se lega de asa ceva.
Cand alegi desfrâul, joci dupa regulile alea.
Barbatii aia nu prea se uita la proprietăți publice, ca nu se murdaresc cu asa ceva. Daca se respecta, un astfel de barbat n-ar trebui nici sa-si coboare privirea spre asa specimen.

Barbatii aia vor o familie, iar o vorba foarte inteleapta din popor spune asa: "Din cocoș nu faci găină, nici din curvă gospodină."

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Asa ti-a fost scris de la Dumnezeu nu ai ce-i face.

| Crackman a răspuns:

La 19 ani, avwnturi... nu prea meriti happy ceva serios

| OrdanKarris a răspuns:

Nu prea poti face nimic. Barbatii ofera relatia. Atat timp cat puterea asta e la noi, noi decidem ce trebuie sa faci pentru acea relatie. Nu poti sa ai relatie fara acordul nostru ca barbati. Nici eu nu sunt adeptul relatiilor, doar a sexului. Dar de curant am gasit pe cineva care ma multumeste nu doar sexual si mi-a demonstrat ca merita.

Sfatul meu: nu refuza sexul posibililor parteneri. Altfel chiar ca nu vei mai avea nici o sansa. Ofera sex, dar dezvolta si alte calitati. La mine de exemplu imi plac femeile cu simtul umorului, pline de caterinca in orice moment. Ma topesc dupa asta. Evident sex la discretie, fara asta nici nu concep sa ofer relatie vreaoata nimanui, dar nu e o problema in cazul tipei cu care sunt. Ar trebui sa intuiesti ce doreste un barbat pe langa sex si sa devii acea femeie placuta si utila lui.
Faci sex des, perfect! Jumate din problema e rezolvata. Ai umor, stii sa gatesti, esti placuta, nu ai bagaj. Splendid, acum tot ce trebuie sa faci este sa pescuiesti si e foarte posibil sa dai de cineva pe unda ta. Iti repet, barbatii ofera relatia. Fi acea femeie care pe langa sex (care este absolut necesar) vei fi dorita si pentru altele. Odata ce intelegi acest lucru, restul vine de la sine.