| Cristian226 a întrebat:

Cum pot sa fiu mai curajos și sa vorbesc cu fetele? Am aproape 21 de ani și nu am avut niciodată o prietena iar fetele nu prea ma baga în seama. Eu am și un defect ca sunt foarte timid în general. Știu ca am timp destul dar ma gândesc ca pana acum nu prea am avut interacțiuni cu fete care sa fie interesate de mine și nu prea este ok. Eu ma gândeam ca nu este asta o problema ca eu ma pot descurca singur dar câteodată simt și eu nevoia sa țin de mana o fata, sa o țin în brate etc. Dupa parerea mea arat destul de bine. Nici pe rețelele sociale nu am succes cu fetele dar nici în realitate.

16 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu e un defect sa fii introvert, asa ne nastem unii oamwni.Roaga-te lui Dumnezei pentru o sorie, cauta sa muncesti, sa fii responsabil ca sa poti sustine o famikie, e plina lumea de fete care isi doresc soti resoinsabili si seriosi

| LonelyLoner92 a răspuns:

Eu am 29 de ani și sunt virgin.

La mine lucrurile stau mult mai grav deoarece sunt mic de statură și arăt a copil.

De asemenea, din septembrie 2020 încoace lucrez într-o fabrică pe un salariu lunar de doar 1550 RON.

Nu știu ce să zic, dar tu încă mai ai timp să salvezi ceva la tine, mult succes și să ai încredere în tine.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La 21 de ani mai ai timp?
A trecut un sfert din viata, totusi.
Timiditatea poate fi draguta, daca dai de persoana potrivita. Nu trebuie sa te transformi intr-un tip opus felului tau de a fi, ci sa gasesti o fata care apreciaza... Inocenta, sau ce mai poate fi scos de la tine. In timp dispare si timiditatea, dar nu stand singur.
Imprieteneste-te cu niste fete, ca sa le intelegi comportamentul, si sa te obisnuiesti cu prezenta lor.

| Silviu0792 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Are 21 nu 40 in p l m .....mai are o speranta mica acolo pana nu il apuca 25 si intr-adevar e PA

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Silviu0792):

Si eu parca ieri aveam 21.
25 nici nu imi aduc aminte cand a fost.
De la 20 incoace, parca se evapora anii.

| Silviu0792 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Stiu ce zici mai ales cand esti singur de la 25 in sus nici nu stii cat de repede trece viata pe langa tine :laughing))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Silviu0792):

Nici la 25 nu e pa. Nici la 30. Nici la 40. Fiecare are ritmul lui propriu și e ok.

| Silviu0792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa 25 esti fizic si mental distrus nestiind cum sa faci sa abordezi o femeie de departe dupa 25 E GAME OVER

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e, nu esti singurul tot va plîngeti, atîta stiti, du-te si cauta ti mai lasa si tu pretentiile si mofturile, alege care o fi nu mis românia ca una frumoasa nu se uita la tine, una mai de la țara poate, depinde ca si alea sau emancipat, ai bani? arati bine? asta caută fetele baieti cu bani, baieti frumosi, nu ai bani si esti si urît atunci slabe șanse sa gasesti, oricum ai 21 de ani pana spre 40 de ani ai timp, pune te pe carte fa ti un viitor un serviciu bun si vin gagicile, numai scapi tu de ele cand ai detoate, poate chiar din colege de muncă va fi una.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E despre nevoia pe care o simți tu, de a ține o fată de mână? Atunci nu e iubire.
Revenind... Fii curajos pur și simplu. Nu mușcăm prea tare. happy Cel mai rău lucru care se poate întâmpla e doar un refuz. E ca atunci când cazi din leagăn, dar nu te duci mai jos de pământ.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum poate fi iubire, daca nu cunosti persoana inca?
Nevoia de a tine de mana face parte din pachetul de afectiune pe care se pregateste sa il ofere. Se ajunge la dragoste de acolo.
Daca nu era pregatit sa iubeasca, nu se gandea la tinut de mana.

| Cheo0S a răspuns (pentru anonim_4396):

". E ca atunci când cazi din leagăn"
Tu macar ai fost refuzata vreodata?
Prima data e asa dar daca cazi de 100 de ori nici nu te poti aseza pe El. Ramai in timp cu vanatai laughing

| Cheo0S a răspuns:

Gandesti prea mult lasa sa vina totul de la sine.
Timiditatea nu e un defect, asta poate ti-au zis unele persoane.
Mama ta, profesoara alte femei si ai ramas cu mici "traume" cum ca nu esti de ajuns pentru altcineva sau defect.
Asta trebuie sa o rezolvi tu.
Tine de tine.
Altfel nu o sa lasi alte femei in viata ta din cauza ca nu te crezi suficient de bun pentru ele.

Nu e nevoie neaparat de o prietena, socializeaza si expunete cu femei dar sa fie calde si femine asta ar putea sa te faca sa te simti mai confortabil in jurul lor.

| Silviu0792 a răspuns:

In primul cristian226 pricepe baga in capatana aia seaca pe retelele de socializare trebuie sa indeplinesti niste criterii ca sa fii bagat in seama sau sa ti sa raspunda la mesaje, daca tu ai un profit cat de cat pus la punct si NU TE BAGA NICIUNA in seama pe dating app nici nu trebuie sa te mai complici, e de la sine inteles ca nu se simte niciuna atrasa de tine...pot sa stai tu pe tinder si ce mai folosesti mult si bine daca nu ti se raspunde in 2-3 luni de cand il folosesti ca E INUTIL

| Addthetext a răspuns:

Acceptă-ți soarta. Dacă vrei o opinie 100% obiectivă în legătură cu situația ta, adresează această întrebare pe forumul ăsta. Probabil te vei simți ca acasă.
"https://boards.4chan.org/r9k/catalog-text suplimentar pentru că nu pot să postezi link-uri"
Totuși dacă problema ta într-adevăr este doar rușinea, mergi la sală.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru Addthetext):

Nu-l trimite pe dubioseniile astea de forumuri! O sa-l faci sa se simta si mai prost! Lasa-l asa, ca o sa-si dea el seama care ii este situatia si singur!