| Daiana24 a întrebat:

Hei! Ma scuzati daca am mai pus intrebarea dar e prima data cand postez pe TPU. Bun, deci intrebarea mea e cam tampita, dar tinand cont ca e prima data cand fac asa ceva, simt nevoia sa ma asigur. Acum 4 zile, in timp ce eram la menstruatie, am facut pentru prima data sex cu prietenul meu, cu prezervativ. Si astazi la fel, dupa ce mi-a trecut menstruatia. Ambele dati cu prezervativ. L-am pus corect dar intrebarea mea e alta. Prietenul meu e mai grasut si la baza penisului are o umflatura de grasime, cred ca stiti despre ce vorbesclaughing Si voiam sa intreb, daca exista sanse ca lichidul prespermatic sa curga tinand cont ca atunci cand penisul este "belit" sa zicem, prezervativul sta fix pe lungime, dar atunci cand nu tine mana pe penis, si sta "nebelit" gen, sta putin mai "nefix"? Nu stiu sa explic, are asa ca niste cute dar la baza sta fix la acel inel. Si atunci cand ma penetreaza sta fix pe tot penisul. Nu a ejaculat in mine, a scos-o si a ejaculat in prezervativ si nu a curs nimic. Intrebarea mea este daca se poate deci sa curga lichidul prespermatic in timpul actului sexual, daca prezervativul sta asa cum am explicat. Va multumesc mult si va rog nu dati cu hate pentru ca sunt doar curioasa si ingrijorata, fiind prima data.

Răspuns Câştigător
| RaulMA a răspuns:

Calmeaza-te,nu ai sanse sa ramai gravida, sunt sanse in orice fel de,, contact,, dar prezervativul e 99% sigur, daca nu s-a spart si a ejaculat dupa ce si-a scos penisul, e ok, gandeste-te ca din 100000000 de speratozoizi, unul ajunge sa ovuleze..majoritatea mor in vagin spre uter. nu iti fa griji, lichidul acela cum ii spui tu,, prespermatic,, nu are suficienti spermatozoizi incat sa produca o sarcina.Si daca ar avea,ar fi greu din prima,sunt sanse, nu zic nu, dar mici, cand te gandesti ca altele care vor sa ramana gravide, se chinuie 2-3 luni incontinuu cu ejaculari complete si asa..Keep Calm. Important e ca va protejati, be safe, for good life. vorba aia.O zi buna.

4 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Am inteles eu bine? Ca scos penisul din vagin si doar apoi a ejaculat in prezervativ? Daca este adevarat, este prima data cand citesc sau aud acest lucru.

| Daiana24 explică (pentru CodrutElian1990):

Ma refer ca am facut sex pana a trebuit sa ejaculeze, iar atunci nu a ejaculat in mine ci a scos-o si si-a dat drumul in prezervativlaughing

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Daiana24):

Tot n-am inteles, ca asa sunt eu mai greu de cap: cand ati facut sex, avea prezervativul pus sau nu?

| Bernardus a răspuns:

E imposibil sa ramai insarcinata asa.