| anonim_4396 a întrebat:

Hei.

Merita sa lupti pentru cineva..chiar daca acea persoana nici nu-ti da nicio atentie si este indiferent?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca simti ca ai atata putere, da.
Dar, uneori, nu are sens.
De ce ai investi atatea sperante si ai consuma atat suflet, pentru o cauza pierduta din start?
La tine nu tii deloc?

| DNSK a răspuns:

Eu sunt de principiul ca mai bine lupt, decat sa raman cu indoiala "ce-ar fi fost daca...". Mai bine incerc, ca incercarea moarte n-are!

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Daca tu lupti pentru o persoana, in viziunea careia nu valorezi nici cat un scuipat, atunci ai o problema grava

| neutrino a răspuns:

Teoretic da, practic nu. Este greu, daca nu imposibil, sa faci pe cineva care nu te place, sa se indragosteasca de tine.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In nici un caz.
Cateodata nu merita sa lupti pentru cineva care te vrea, daca e indiferent nu mai are nici un rost.
Orgoliul nu e ceva rau!

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

In principiu nu. Adica deloc.

Daca lupti pentru ea, practic o sa fii ceva neapreciat in mainile acelei persoane, pentru ca acea persoana nu a luptat pentru tine.

O sa te foloseasca si o sa te arunce cu prima ocazie.

Nu merita.

| ywar a răspuns:

Pierdere de vreme draguta, pierdere de vreme. Nu ne mai intalnim cu timpul pierdut si nici cu tineretea pierduta. Traieste-ti varsta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce spui tu nu se numeste lupta ci prostie(e ca si cum ai zice :eu lupt pentru peretele asta ca imi place mie culoare)!
A lupta pentru cineva/ceva inseamna sa aveti o relatie si cineva intervine intre voi desi voi va iubiti. A lupta pentru iubirea voastra=cu o comunicare eficienta, intelegere si sustinere reciproca, incredere reciproca=a lupta pentru relatia voastra. In cazul tau, ei bine el nici macar nu stie ca existi din moment ce nu iti acorda atentie.
Mai bine ti-ai indrepta energia si iubirea spre altcineva/altceva.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

El trebuie sa lupte in caz ca nu stiai.
Problema fetelor din ziua de azi e ca se ofera pe tava.
O iesire in club, doua ture cu masina prin oras, putina Tequila si deja sunt fu... tute.

| AnDrEi1234567890987654321 a răspuns:

Eu iti spun sa lupti pana la capat caci da un momendat isi va da seama. Bafta laughing