| vreauTotulSauNimic a întrebat:

"Dacă iubeşti pe cineva, merită să lupţi pentru acea persoană, indiferent de câte şanse ai. "

Sunteţi de acord sau nu? De ce?

Răspuns Câştigător
| VladPetcu a răspuns:

Da sunt de acord, pentru ca daca nu lupti risti sa o pierzi. Si daca chiar o pierzi stii macar ca ai incercat!

| vreauTotulSauNimic explică (pentru VladPetcu):

Aşa e.
Şi eu gândesc la fel.happy

| VladPetcu a răspuns (pentru vreauTotulSauNimic):

Sper ca te-am ajutat!
Mult succes in continuare,
Vlad!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Doar daca crezi ca va iesi cu bine incercarea de al cuceri altfel e timp pierdut, eu nu ma straduiesc cu asta pentru ca niciodata nu-mi va fi bine.

| vreauTotulSauNimic explică (pentru mgtow):

Niciodată nu o să şti dacă vei reuşi ce îţi propui sau nu.
Şi prefer să regret mai târziu ceva ce am făcut,decât să mă întreb în fiecare zi ce ar fi putut să fie.
Şanse există mereu, depinde doar de tine!
Eu, sincer, cred că merită să lupţi pentru ceva ce îţi doreşti, indiferent de şansele pe care le ai! happy

| mgtow a răspuns (pentru vreauTotulSauNimic):

Sansa mea e in alta datorie pe care o fac in viata asta nu in dragoste.

| vreauTotulSauNimic explică (pentru mgtow):

Fiecare cu sentimentele si dorintele lui. happy

| BlackEyedGirl a răspuns:

Da, merita. Cum au spus si cei e mai sus, mai bine stii ca ai luptat, ca ai facut tot posibilul, decat sa te intrebi dupa aceea zilnic ce s-ar fi intamplat daca nu ai fi renuntat.

| Smile2BHappy a răspuns:

Da sunt. Stiti vorba aia daca nu risti nu castigi, cam asa traiesc eu. Dar trebuie ca si persoana aia sa faca aceleasi sacrifici.

| Bittersweett a răspuns:

Nu neaparat in iubire trebuie sa lupti. Orice lucru pe care ti`l doresti cu adevarat nu se obtine singur. Trebuie sa depui eforturi, sa faci sacrificii. Este adevarat ca e nevoie si de timp, de rabdare. Atunci cand lupta pare ca nu mai este in favoarea ta, nu trebuie sa renunti, sau sa fi descurajatahappy.