| anonim_4396 a întrebat:

Hei.
Merita sa lupti pentru cineva..chiar daca acea persoana nici nu stie cat de mult o placi, sau este indiferenta fata de voi?
( prin indiferent ma refer la placut..adica ii sunteti indiferenti )
Funda

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Da! mereu se merita sa lupti pentru ceia ce vrei!
Da merita sa lupti pentru cine iubesti, asta am invatat-o pe propia mea piele! 8 luni am luptat ca sa fiu cu baiatul de care-mi placea.il vedeam mereu cu fete, cum dansa cu ele, cum se saruta, dar niciodata nu m-am dat batuta.mai tarziu aveam sa aflu ca si el ma placea, dar niciodata nu s-a ivit ocazia sa vorbim, de aceea nu mi-a spus niciodata nimic.acum avem o relatie de mai bine de 2 ani, cu ganduri de viitor impreuna!
Sincre daca ma uit langa mine, merita sa lupti!
Lupta pentru ceea ce iti doresti si indiferent de orice s-ar intampla nu te da niciodata batuta! niciodata nu se stie ce se poate intampla!

| ș53fan a răspuns (pentru IloveME):

Mă ajuți și pe mine? 0733857209 pentru Whatsapp!

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SebastianCMT a răspuns:

Merita dar trebuie sa ai grija cum si pentru cine lupti!

| RefinedStrings a răspuns:

Intrebarea este: Ce rost are sa lupti pentru cineva daca acea persoana nu stie?
Stii ca este vorba aia "Nu inceta sa zambesti pentru ca nu stii cine se poate indragosti de zambetul tau". Daca nu risti nu castigi, dar in acelasi timp, poate altcineva este la fel de indragostit/a de tine si i se pare ca ii esti indiferent/a. Lupta, dar nu 100%, si fii cu ochii in 4. Funda?

| Yumeno a răspuns:

Si eu trec printr-o chestie de asta,...el nu stie cat de mult il plac si am ajuns la concluzia ca trebuie sa o las balta. daca el nu te place nu are rost sa lupti.e destul de greu deoarece eu inca nu am depasit momentul. Eu iti zic ca nu se merita sa lupti pentru el. sper ca te-am ajutat :*

Răspuns utilizator avertizat
| ChristopherE a răspuns:

Depine pentru ce implica acel luptat.

| cihupacihups a răspuns:

Cred ca merita sa lupti, dupa cum stim cu totii speranta moare ultima asa dar in aceasta situatie chiar este posibil sa fii odata si o data alaturi de persoana pe care o placi
bafta*)

| Andreutza2013 a răspuns:

Si eu am fost odata in aceeasi situatie, n am avut curajul sa i spun ca mi place de el si cu timpul nu mi a mai placut, dar tot am ramas cu un gol in inima, deci eu zic ca mai bine incerci sa i spui

| RothVictorCristian a răspuns:

Desigur ca merita sa lupti pentru acea persoana. Daca, in schimb, ea nu stie, demonstreaza-i asta, apropie-te de ea (pe plan emotional, moral). Ziceai ceva de indiferenta... Sa-ti spun ceva : Ca sa tragi cu arcul, intai tragi sageata inapoi. La fel si in viata (daca acea persoana pare indiferenta, atunci lupta, stai pe pozitie si asteapta, pentru ca nu stii cand va porni sageata. Spera, lupta, si vei avea succes. Funda?