| DenysaIoanna a întrebat:

Hei.mi-a dat msj acum de curând fostul meu, și am început să vorbim etc...și l-am întrebat daca mă mai iubește și a zis că "da" și acum 2-3 zile l-am întrebat dacă vrea sa fim împreună,chestii d-astea, si a zis că vrea o schimbare de la mine(adică să fiu mai afectuoasă, mai atenta, grijulie cu el) așa și ieri l-am întrebat dacă are ceva și nu a vrut să-mi spună că cică daca îmi spune o sa incep sa plâng etc și l-am bătut la cap să-mi zică și a spus că nu mai simte nimic pentru mine și că vrea să fie singur. Noi ne-am despărțit și ne-am împăcat de multe ori că țineam unul la celălalt, dar acum s-a schimbat așa dintr-o dată, nu știu ce e cu el, și da am inceput sa plâng când mi-a zis chestia aia. Noi nu mai vorbim. Acum nu mai știu ce să fac, învață cum mine in liceu și îl văd mereu, și dacă o sa ies pe hol el o sa se uite la mine. Eu una nu cred că îți poți schimba sentimentele față de o persoană de pe o zi pe alta. Voi ce ziceți? DAU FUNDA...App nu vreau chestii de genul "uita-l", "tratează-l cu indiferența", "nu te mai gândi la el" înțelegeți voi.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Copilarii! Daca erai matura puteai sa accepti refuzul cu stoicism, facand parte din viata normala a oamenilor, dar sa plangi ....doar un copilas imatur ar face asa ceva, de ciuda, ca nu i se face pe plac.
Eu cred ca nu te-a iubit niciodata, cred ca te-a placut un pic si ti-a dat o sansa, dar in timp, a iesit la iveala ca nu va potriviti si nu nu sunteti compatibili, asa ca, a scurtat boala, rupand relatia, lucru perfect normal pentru un om echilibrat psihic, care stie ce vrea de la viata sau de la o relatie.
Din pacate, dragoste cu sila nu se poate, chiar daca tu-l vrei, el nu te vrea si este de ajuns sa intelegi, ca nu se mai poate o asemenea relatie.

| munteanuionvictor a răspuns:

Ar trebui să ai răbdare cu el. Are și el problemele lui. Un timp ar trebui să nu-i dai mesaj, nici să nu încerci să vorbești cu el, să nu pari prea insistentă sau sufocantă.

| ShamelessQboy a răspuns:

Trebuie să faci o schimbare majoră, vrea mai mult din partea ta!
Esti fata si tu nu stii ce-i înnebunește pe băieți?
Ai toate armele in dotare trebuie doar sa le folosesti.

| MissMoon a răspuns:

Dacă vrea sa fie singur acorda i niște timp in care sa se gândească serios la sentimentele lui.Altceva nu prea poti face in situația asta ori ii dai timp de gândire ori renunț. Succes in luarea deciziei corecte.

| BVRNOUT a răspuns:

Ok,daca nu doresti "comentarii" gen:Uita-l, ignora-l etc, atunci vrei sa plangi mucii la el? De ce nu te duci in genunchi si il rogi sa fiti iar impreuna? Bai fetito, trezeste-te.Sunt mii de baieti, tu doar te injosesti in fata lui, cat si pe site-ul asta.Sanatate,