| valentina2728 a întrebat:

Hei, mi-a venit menstruația miercuri seara..acum este vineri, iar luni trebuie sa merg la piscina cu prietenii. credeti ca mi trece pana luni? de obicei ma tine cam 4 5 sau 6 zile.
sau cum pot face măcar sa îmi opresc manstruatia în acea zi?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Opresteti prostiile din cap si lasă piscina nu te duce, ai rabdare sa se termine ciclul menstrual, nu grabii organismul si nu il oprii tu, el are ritmul lui ceasul lui biologic bine stabilit.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa opresti menstruatia si nici nu-i bine sa mergi al piscina pe menstra, fiindca apa din piscina contine o subatnat care detecteaza sangele si urina din apa si o face violet, ceea ce va atrage conducerea piscinei care te pot scoate cu rusine din priscina si te pun sa platesti amenda, ca sa se schimbe apa din piscina.
Din pacate, nu exista nimci care sa-ti iopreasca menstra, dar poti sta cuminte acasa si merge alta data la piscina.

| sammie a răspuns:

S-ar putea sa te mai tina. Iar menstruatia nu o poti opri cu nimic. Daca ea a venit atunci si a stat 5 zile sa zicem inseamna ca asa e bine. Asta e reactia organismului tau, nu poti opri nimic.

| Miruna333 a răspuns:

Nu este ok să-ți oprești menstruatia, mai ales nici nu știi dacă va funcționa 100%, câteodată organismul nu Răspunde și după sângerezi mai mult. Îți da organismul și puțin peste cap. Poți purta OB.

| Stropdeparfum a răspuns:

Folosește ob sau cupa menstruala, se folosesc pe interiorul vaginului, deci poti sa mergi la piscină, si evident schimba l foarte des si poarta un costum inchis la culoare si o esarfa ceva, in caz de urgența.